У МОН опублікували результати заходів відновлення ІРЦ у 2023 році

Інформація щодо проведених заходів із відновлення мережі ІРЦ у 2023 році

Відновлення мережі ІРЦ у 2023 році

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Сфера освіти України активно працює над тим, щоб кожен і кожна мали змогу отримувати достойне навчання, саме тому створюються інклюзивні та безбар’єрні освітні середовища. 

В умовах воєнного часу діяльність таких заходів зменшилась, наразі продовжують функціонувати 664 інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ). Вони надають: 

  • послуги з проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку, 
  • корекційно-розвиткові послуги,
  • психолого-педагогічний супровід під час навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Зі свого боку Міністерство освіти і науки України здійснює постійний моніторинг ситуації щодо зруйнування, пошкодження чи розграбування мережі ІРЦ. Згідно з даними відомства, 46 ІРЦ розташовані на тимчасово-окупованих територіях, 36 ІРЦ зазнали руйнувань і пошкоджень різного ступеня. Це інклюзивно-реабілітаційні центри Дніпропетровської, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Задля відновлення роботи мережі ІРЦ, засновники центрів проводять різні заходи. Деякі ІРЦ, розташовані поблизу лінії фронту, відновили роботу в дистанційному форматі, у частині ІРЦ на деокупованій території проведено ремонтні роботи та відновлено роботу установ в очному форматі.

Детальніше ознайомитися з інформацією щодо заходів із відновлення мережі пошкоджених ІРЦ за регіонами можна в прикріпленому документі. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1597

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді