Заклади освіти отримали підручники шрифтом Брайля

Міністерство освіти і науки забезпечило заклади освіти підручниками шрифтом Брайля

Підручники шрифтом Брайля

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Дітям з порушенням зору важливо мати доступні та зручні інструменти для здобуття освіти. У цьому допомагають підручники рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, який «читають» через дотик пальцями. 

В основі шрифту лежить комбінація із шести крапок — їхнє розташування і визначає потрібну літеру. Перші літери алфавіту позначаються верхніми та середніми крапками, а для позначення наступних додаються нижні. Так само можна написати цифри, розділові та інші знаки. 

Такі підручники шрифтом Брайля друкують коштом державного бюджету.

.

Згідно з інформацією МОН, у 2023 році надрукували для школярів відповідні підручники шрифтом Брайля, які змогли охопити 100% потреби у підручниках:

  • для 5 класу підручник «Інформатика» загальним накладом 636 примірників;
  • для 6 класу 9 назв підручників загальним накладом 11 501 примірник;
  • для 10 класу 11 назв підручників загальним накладом 17 910 примірників.

Усі надруковані підручники вже доставлено до обласних книжкових баз.

На 2024 рік заплановано друк та доставлення підручників і посібників шрифтом Брайля для осіб з особливими освітніми потребами для 1, 2, 5, 6, 7 та 11 класів закладів загальної середньої освіти орієнтовним накладом 37 073 примірників.

Зауважимо, що проєкт «Освіта для всіх» реалізується МОН для виконання Стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді країни Олена Зеленська.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді