Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище
Дітям з порушенням зору важливо мати доступні та зручні інструменти для здобуття освіти. У цьому допомагають підручники рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, який «читають» через дотик пальцями.
В основі шрифту лежить комбінація із шести крапок — їхнє розташування і визначає потрібну літеру. Перші літери алфавіту позначаються верхніми та середніми крапками, а для позначення наступних додаються нижні. Так само можна написати цифри, розділові та інші знаки.
Такі підручники шрифтом Брайля друкують коштом державного бюджету.
.
Згідно з інформацією МОН, у 2023 році надрукували для школярів відповідні підручники шрифтом Брайля, які змогли охопити 100% потреби у підручниках:
- для 5 класу підручник «Інформатика» загальним накладом 636 примірників;
- для 6 класу 9 назв підручників загальним накладом 11 501 примірник;
- для 10 класу 11 назв підручників загальним накладом 17 910 примірників.
Усі надруковані підручники вже доставлено до обласних книжкових баз.
На 2024 рік заплановано друк та доставлення підручників і посібників шрифтом Брайля для осіб з особливими освітніми потребами для 1, 2, 5, 6, 7 та 11 класів закладів загальної середньої освіти орієнтовним накладом 37 073 примірників.
Зауважимо, що проєкт «Освіта для всіх» реалізується МОН для виконання Стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді країни Олена Зеленська.
Джерело: МОН