У МОН підписали меморандум про співпрацю з Євгеном Клопотенко

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з ГО «Культ Фуд»

Реалізація реформи шкільного харчування

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

20 грудня міністр освіти і науки Оксен Лісовий зустрівся з головою правління Громадської організації «Культ Фуд» (CultFood) шеф-кухарем Євгеном Клопотенком. Вони підписали меморандум про співпрацю.

Метою цієї співпраці є об’єднання зусиль у реалізації реформи шкільного харчування, яка розпочалась у 2020 році. Сторони мають сприяти розвитку та промоції здорового харчування, підвищенні обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей, заохочуванні батьків і учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл.

«Реформа шкільного харчування — складна і комплексна. Щоб діти в кожному закладі освіти мали здоровий і поживний обід, зміни мають бути системними та узгодженими. Ідеться і про поліпшення шкільного меню, і про навчання персоналу, і про посилення спроможності громад, і про модернізацію харчоблоків. Це можливо реалізувати лише за підтримки партнерів. 

Євген Клопотенко — один із тих, хто став частиною реформи з її перших днів і робить величезний внесок у здоров’я українських дітей. Меморандум із громадською організацією пана Євгена — потужне підсилення нашої співпраці задля здорового майбутнього України», — зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

МОН спільно з ГО «Культ Фуд» протягом наступних п’яти років повинні працювати для того, щоб:

  • поширювати інформацію про здорове шкільне харчування та формувати культуру харчування в суспільстві;
  • інформаційно підтримувати реформування в галузі шкільного харчування;
  • сприяти створенню та розвитку кулінарних хабів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
  • сприяти розробленню та впровадженню застосунку «Генератор здорового меню» в закладах дошкільної і загальної середньої освіти;
  • висвітлювати діяльність із популяризації здорового харчування в закладах освіти;
  • сприяти підвищенню обізнаності батьків, учнів та вчителів про важливість здорового харчування для дітей;
  • здійснювати заходи, спрямовані на заохочення батьків та учнів до вибору здорового харчування в шкільних їдальнях та за межами шкіл.

«Наша мета — щоб учні їли у школах, бо смачно, а не тому, що треба, щоб українці були здоровішими, знизився відсоток ожирінь, а люди точно знали, що харчуватися здорово — це смачно й зовсім не дорого», — акцентував Євген Клопотенко.

Відповідне партнерство надасть змогу створити сприятливе середовище для змін у харчуванні не лише школярів, але й молоді та дорослих. Меморандум є важливим кроком у трансформації харчових звичок українців, бо спрямований на те, щоби змалку прищеплювати принципи здорового способу життя.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4955

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10404

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді