Віцепрем’єр назвав переваги впровадження грантової системи фінансування вишів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Федоров розповів, чому впровадження грантів на навчання буде корисним для вишів

Грантова система фінансування вищої освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

З нового навчального року в Україні планують запровадити систему грантів. Їх отримуватимуть студенти для оплати навчання в закладах вищої освіти.

Як зазначив віцепрем’єр Михайло Федоров, впровадження грантової системи фінансування змусить заклади вищої освіти конкурувати між собою, а й відповідно — надавати якісніші освітні послуги. 

Він також зауважив, що система грантів для фінансування вишів є одним з основних фокусів трансформації вищої освіти.

За словами віцепрем'єра, якщо її втілять у життя, то студенти вибиратимуть університет та спеціальність свідомо. Водночас своїм вибором і відповідно грантами співфінансуватимуть обраний заклад освіти. Натомість університети таким чином матимуть конкуренцію між собою та будуть змушені надавати якісніші освітні послуги.

Окрім того, Михайло Федоров акцентував, що уряд планує впровадити формулу розподілу бюджетних коштів. Відповідно до неї заклад вищої освіти буде отримувати кошти не тільки за кількість студентів, а й за конкретними KPI (ключовими показниками ефективності). Серед них будуть якість освіти, наукові досягнення тощо.

Зокрема віцепрем’єр вважає, що саме освіта стане першим глобальним напрямом, який впливатиме на розвиток держави у довгостроковій перспективі.

Джерело: Телеграм-сторінка Михайла Федорова

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48159

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
126

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160372

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31590

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді