Віцепрем’єр назвав переваги впровадження грантової системи фінансування вишів

Федоров розповів, чому впровадження грантів на навчання буде корисним для вишів

Грантова система фінансування вищої освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

З нового навчального року в Україні планують запровадити систему грантів. Їх отримуватимуть студенти для оплати навчання в закладах вищої освіти.

Як зазначив віцепрем’єр Михайло Федоров, впровадження грантової системи фінансування змусить заклади вищої освіти конкурувати між собою, а й відповідно — надавати якісніші освітні послуги. 

Він також зауважив, що система грантів для фінансування вишів є одним з основних фокусів трансформації вищої освіти.

За словами віцепрем'єра, якщо її втілять у життя, то студенти вибиратимуть університет та спеціальність свідомо. Водночас своїм вибором і відповідно грантами співфінансуватимуть обраний заклад освіти. Натомість університети таким чином матимуть конкуренцію між собою та будуть змушені надавати якісніші освітні послуги.

Окрім того, Михайло Федоров акцентував, що уряд планує впровадити формулу розподілу бюджетних коштів. Відповідно до неї заклад вищої освіти буде отримувати кошти не тільки за кількість студентів, а й за конкретними KPI (ключовими показниками ефективності). Серед них будуть якість освіти, наукові досягнення тощо.

Зокрема віцепрем’єр вважає, що саме освіта стане першим глобальним напрямом, який впливатиме на розвиток держави у довгостроковій перспективі.

Джерело: Телеграм-сторінка Михайла Федорова

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді