Не «вичавлюйте» дітей: освітній омбудсмен звернувся до директорів українських шкіл

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав директорів українських шкіл не ставити непотрібних вимог учням, які через війну перебувають за кордоном, але продовжують здобувати освіту у рідних навчальних закладах.
Як він зауважив на своїй Facebook-сторінці, не потрібно «вичавлювати» дітей з українських шкіл. А також створювати «зайві» вимоги під час іспитів.
Насамперед омбудсмен адресував своє звернення «нешановним директорам деяких шкіл». І акцентував, що держава усіма силами намагається допомогти батькам та їхнім дітям, які стали біженцями через війну, не втратити зв'язок з українською системою освітою.
«А ви що робите, висуваючи для наших дітей, які зараз за кордоном, якісь абсолютно нелогічні та, буду недипломатичним, дурнуваті вимоги щодо складання "іспитів" нашими дітьми 5 (!) класу, та відмовляючись виконувати наказ МОН щодо українознавчого компоненту?» — написав Сергій Горбачов.
Зокрема, він порадив таким очільникам шкіл бути українцями і не висувати непотрібних вимог дітям.
Джерело: Facebook-сторінка Сергія Горбачова
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ