Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті.
У змісті законопроєкту зазначено, що завдяки індивідуальній освітній траєкторії студент зможе обирати освітні програми, види, форми та строки здобуття ним освіти, а також освітніх компонентів.
Заклади вищої освіти розроблятимуть на основі навчального плану індивідуальні навчальні плани для студентів на кожний рік навчання.
Щодо студентів-контрактників, то відповідний навчальний план зможе передбачати річне навчальне навантаження в обсязі від 30 до 80 кредитів ЄКТС.
Таким чином студенти матимуть змогу здобувати вищу освіту як швидше (за 3 роки), так і довше (до 8 років).
Окрім того, студенти зможуть визначатись з конкретною спеціальністю не під час вступу, а пізніше, після 1–2 курсу.
Заплановано, що прийом на навчання на бюджет на міждисциплінарні освітні програми буде здійснюватися на широку спеціальність.
Наступне переведення студентів на конкретну освітню програму відбуватиметься за заявою студента в разі успішного виконання вимог навчального закладу.
Під час переведення на освітню програму зі спеціальності без зміни галузі знань за студентом буде збережено місце на бюджеті.
За матеріалами Освіта.юа