Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
У листопаді стартувало перше в Україні дослідження щодо дитячого ожиріння.
Таку інформацію зазначили в Центрі громадського здоров’я МОЗ.
Дослідження проходить у межах Європейської ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI).
Під час дослідження проведуть опитування, зважування та вимірювання зросту серед учнів 1-2 класів, щоб визначити індекс маси тіла, а також опитають їхніх батьків та представників навчальних закладів.
Згідно з метою, результати дослідження допоможуть отримати дані про режим харчування та фізичну активність дітей у школі та вдома, про вплив повномасштабної військової агресії рф на зміни у харчових звичках та фізичну активність дітей.
Експерт підготувала приклади наказів про щорічну відпустку — індивідуального та зведеного.
В Україні щорічно фіксують 18–20 тисяч нових випадків ожиріння серед дітей та підлітків. А дитяче ожиріння тісно пов'язане з факторами ризику неінфекційних захворювань, зокрема й у більш старшому віці: серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, проблем з опорно-руховим апаратом та психічних розладів.
Зокрема, ожиріння у дітей пов’язане з невисоким рівнем успішності в школі та заниженою самооцінкою.
Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я, понад 60% дітей, які мають зайву вагу до початку статевого дозрівання, матимуть зайву вагу й у ранньому дорослому віці, тобто раніше середнього віку, коли зазвичай проявляються неінфекційні захворювання. Це значно збільшує навантаження на систему охорони здоров’я. А сучасний підхід передбачає не лише забезпечити належне лікування, але й контролювати та проводити профілактику проблему, щоби стримати та попередити потенційну епідемію.
Джерело: Центр громадського здоров'я МОЗ