Якщо загубилася дитина: поради від МЗС

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У різних ситуаціях зараз батьки гублять своїх дітей. Чи то під час евакуації дітей по України, а чи за кордон. Міністерство закордонних справ склало рекомендації, як діяти в таких випадках.

Ігри, що допоможуть знизити агресію

Як діяти, щоб дитина не загубилась:

  • Проводьте з дитиною бесіди, як поводитися в натовпі. Дайте чіткі інструкції, що робити, якщо загубився.
  • Проговорюйте та визначайте місце, де зустрінетесь, якщо раптом дитина загубиться.
  • Якщо дитина маленька й не може назвати своє та ваше імена, зробіть бейдж чи бірку зі своїми ім’ям та контактами.
  • Прикріпіть бірку до одягу, який дитина не залишить (до светра чи штанців, а не до рюкзака, чи куртки, яку дитина може зняти й забути). Або покладіть до кишені дитини записку.
  • Увімкніть геолокацію на телефоні дитини або скористайтесь смарт-годинником з геолокацією.

    Як діяти, якщо дитина загубилась:

    • Не панікуйте. Зараз треба зібратися з думками, щоби діяти чітко.
    • Згадайте, де востаннє бачили дитину. Якщо в дитини є телефон – зателефонуйте.
    • Попросіть когось зі знайомих чи родичів залишитися на місці на випадок, якщо дитина повернеться.
    • Попитайте людей навколо, чи бачили вони дитину, назвіть основні прикмети, за наявності покажіть фото дитини.
    • За можливості, дайте оголошення через гучномовець.
    • Повідомте в найближче відділення поліції чи зателефонуйте 102.

      Як діяти, якщо бачите дитину без дорослих:

      • Переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу. Можливо, дорослі просто кудись відійшли? Попитайте людей поруч, чи не знають вони дитину.
      • Запитайте в дитини, як її звати і звідки вона. Спробуйте дізнатись, коли востаннє вона бачила маму / тата чи іншого дорослого, який був із нею.
      • Відведіть дитину в тепле й безпечне місце, де є інші дорослі (зала очікування вокзалу, відділ поліції, волонтерський центр). Проте неподалік від місця, де знайшли дитину, на випадок, якщо знайдуться її родичі. Не залишайте дитину на самоті.
      • Повідомте в поліцію або зверніться до представників місцевої влади. Не забудьте передати інформацію, яку вам вдалося дізнатися.
      • Дитина, яка залишилась без супроводу, за рішенням служби у справах дітей може бути передана під тимчасову опіку. Якщо ви хочете стати тимчасовим опікуном, зверніться до служби в справах дітей.

        Статичний блок для новин

        Статті за темою

        Усі статті за темою

        Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

        Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
        47526

        Як оплачувати вчителям заміну уроків

        У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
        117

        Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

        З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
        159498

        Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

        Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
        31544

        Графік відпусток у закладі освіти

        Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
        59556

        Гарячі запитання

        Усі питання і відповіді