Поради педагогам профтехів, щоб ефективно організувати онлайн-навчання

Команда МОН підготувала три ключові поради для педагогів профтехів, які допоможуть організувати освітній процес у режимі онлайн. Стануть вони у пригоді також педагогам закладів загальної середньої освіти.

Дії роботодавця під час воєнного стану

  1. Розуміти особливості онлайн-навчання. Кожен педагог повинен усвідомлювати переваги та виклики, пов’язані з дистанційним форматом, знати, як правильно організувати процес і керувати ним. Усі нюанси онлайн-навчання допоможе зрозуміти посібник для педагогів і керівників профтехів, а також курс на онлайн-платформі EdEra «Про дистанційний та змішаний формати навчання».
  2. Озброїтися навчальними матеріалами. Використовуйте всі накопичені під час карантину онлайн-матеріали та не бійтеся створювати нові. Для цього можна використовувати платформу Youtube. Допоможе також розділ на сайті МОН «Онлайн-ресурси для учнів профтехів». Вільно використовуйте навчальні посібники та підручники. Зверніть особливу увагу на майстер-класи WorldSkills Ukraine, які розвивають конкретні навички за 7 професіями.
  3. Знати, де та як проводити заняття. Для проведення занять можна використовувати різні онлайн-сервіси та інструменти: Zoom, Google Meet і Microsoft Teams. У 2020 році представники 25 навчально-методичних центрів пройшли навчання з розгортання Microsoft Office 365, тому закликаємо ділитися знаннями з представниками закладів у своїх регіонах. Крім того, профтехи, виші та школи мають безкоштовний доступ до сервісу «G Suite for Education» від Google. Ресурс значно полегшує взаємодію учнів і педагогів, а також робить навчання інтерактивним.

Бонусна порада від команди МОН: будьте позитивними та уважними. Сьогодні учням потрібна ваша підтримка та турбота. Запитуйте про почуття та емоції вихованців, враховуйте психічний стан дітей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді