Поради педагогам профтехів, щоб ефективно організувати онлайн-навчання

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Команда МОН підготувала три ключові поради для педагогів профтехів, які допоможуть організувати освітній процес у режимі онлайн. Стануть вони у пригоді також педагогам закладів загальної середньої освіти.

Дії роботодавця під час воєнного стану

  1. Розуміти особливості онлайн-навчання. Кожен педагог повинен усвідомлювати переваги та виклики, пов’язані з дистанційним форматом, знати, як правильно організувати процес і керувати ним. Усі нюанси онлайн-навчання допоможе зрозуміти посібник для педагогів і керівників профтехів, а також курс на онлайн-платформі EdEra «Про дистанційний та змішаний формати навчання».
  2. Озброїтися навчальними матеріалами. Використовуйте всі накопичені під час карантину онлайн-матеріали та не бійтеся створювати нові. Для цього можна використовувати платформу Youtube. Допоможе також розділ на сайті МОН «Онлайн-ресурси для учнів профтехів». Вільно використовуйте навчальні посібники та підручники. Зверніть особливу увагу на майстер-класи WorldSkills Ukraine, які розвивають конкретні навички за 7 професіями.
  3. Знати, де та як проводити заняття. Для проведення занять можна використовувати різні онлайн-сервіси та інструменти: Zoom, Google Meet і Microsoft Teams. У 2020 році представники 25 навчально-методичних центрів пройшли навчання з розгортання Microsoft Office 365, тому закликаємо ділитися знаннями з представниками закладів у своїх регіонах. Крім того, профтехи, виші та школи мають безкоштовний доступ до сервісу «G Suite for Education» від Google. Ресурс значно полегшує взаємодію учнів і педагогів, а також робить навчання інтерактивним.

Бонусна порада від команди МОН: будьте позитивними та уважними. Сьогодні учням потрібна ваша підтримка та турбота. Запитуйте про почуття та емоції вихованців, враховуйте психічний стан дітей.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47913

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159914

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді