Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати
У Запоріжжі батьків учнів запитують, чи погоджуються вони, аби їхні діти не переривали онлайн-навчання під час оголошення повітряних тривог. Натомість батьки акцентують на небезпеці.
Як рекомендують Міністерстві освіти і науки, то під час повітряної тривоги потрібно зупиняти освітній процес та прямувати в укриття. Це стосується навчання у межах різних форм навчання — очної, змішаної чи дистанційної.
За словами заступника керівника МОН Андрія Сташківа, проводити уроки під час тривог, якщо учні та вчителі не перебувають у безпечних місцях, — неприпустимо.
Експерт підготувала приклади наказів про щорічну відпустку — індивідуального та зведеного.
«Хіба що дитина під час уроків перебуває в укритті, наприклад, у себе в будинку, і звідти доєднується до онлайн-занять», — зауважив посадовець.
Однак дитина не має сидіти за комп’ютером під час повітряної тривоги тільки через те, що школа вирішила не переривати уроки.
Зокрема, заступник міністра освіти наголосив, що у МОН мають намір чіткіше прописати алгоритми дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Оновлення базуватиметься на тому, що під час повітряних тривог вчителі та учні мають перебувати у безпечних місцях.
У Службі освітнього омбудсмена також акцентували, що під час оголошення повітряної тривоги першочерговою є безпека учасників освітнього процесу.
Джерело НУШ