Яким буде термін дії СOVID-сертифікату

Теми:
Найближчим часом МОЗ ухвалить рішення про скорочення терміну дії сертифікату

Скорочення терміну COVID-сертифікатуЗменшувати надбавку через відмову від вакцинації - неправомірно

Міністерство охорони здоров'я планує ухвалити рішення про скорочення терміну дії СOVID-сертифікату про вакцинацію з 1 року до 9 місяців.

Таку інформацію зазначив голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Як він повідомив, відповідне рішення може бути ухвалено вже цього тижня.

Зокрема, він відзначив, що таке рішення вже ухвалено на рівні Єврокомісії і почне діяти у ЄС з 1 лютого.

«Більшість країн Європи на національному рівні скоротили термін дії сертифікату після двох доз до 7 місяців. У Литві така вимога до сертифікату запроваджена з 28 грудня 2021 року, у Франції — з 15 січня, у Греції — з 1 лютого», — прокоментував народний депутат.

Михайло Радуцький зауважив, що процес масової вакцинації населення в України від СOVID-19 розпочався наприкінці лютого минулого року. 

«До 10 квітня вакцинувались 377 тисяч осіб. Їм потрібно вже зараз зареєструватись на вакцинацію третьою дозою, щоб термін їхнього СOVID-сертифікату був продовжений», — акцентував голова профільного парламентського комітету.

Окрім того, він нагадав, що близько тижня тому в Україні дозволили робити щеплення третьою дозою для громадян старше 18 років, які вакцинувалися двома дозами від 6 до 9 місяців тому. 

«Сертифікат про вакцинацією третьої дозою буде дійсний 270 днів. Якщо ви щеплені двома дозами, і від щеплення другою дозою минуло від 6 до 9 місяців, вакцинуйтеся у зручний для вас час. Масове щеплення від «ковіду» в Україні стартувало у кінці липня. Тож за місяць-два у центрах вакцинації з’являться черги», — написав голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
48103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді