Якою є ситуація з доставкою підручників для 5-6-х класів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН розповіло про ситуацію з підручниками для 5-х і 6-х класів

Ситуація з підручниками

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

У Міністерстві освіти і науки України прозвітували про доставлення підручників для 5-х і 6-х класів. Станом на 22 вересня: у одинадцяти областях п'ятикласники не мають підручників з української мови. 

Як повідомляють у МОН, заклади освіти усіх областей вже отримали підручники для п'ятого класу з математики — їх друку сприяв Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), та з природничої галузі — їх надрукували за кошти уряду Фінляндії.

«МОН отримує багато повідомлень щодо підручників з української мови. Завдяки фінансуванню Європейського Союзу надруковано 100% книжок з цього предмета. Міністерство організувало доставлення книг на обласні бази, з яких обласні адміністрації мають доставити підручники до шкіл», — зазначається у повідомленні.

Зокрема в освітньому відомстві зауважили, що оскільки процес доставки підручників, надрукованих за донорські кошти, складніший, відсоток розвезення по закладах у кожному регіоні різний.

«Потрібна додаткова процедура передання книг у сферу управління обласних військових адміністрацій і подальшого передавання на заклади освіти», — роз’яснили в міністерстві.

Наразі повністю забезпечені підручниками з української мови п'ятикласники на Житомирщині, Сумщині, Тернопільщині, Харківщині, у Києві та Запорізькій області.

Водночас частково забезпечені школярі Вінниччини, Донеччини (доставку планують завершити до 22 вересня), Закарпаття, Кіровоградщини, Одещини (доставлення завершується), Черкащини та Чернігівщини. 

Однак у деяких областях ще триває оформлення документів для передання підручників на баланс управління освіти і науки облдержадміністрації, а саме: у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій областях. У Чернівецькій області ОВА вже приймає підручники. 

У Івано-Франківській області доставлення підручників розпочали 18 вересня, а в Полтавській очікують на його початок.

Окрім того, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що з огляду на тимчасову окупацію лівобережжя Херсонщини, а також розташування правобережної частини в 30-кілометровій зоні від лінії бойових дій, підручники зберігають у закладі обласного підпорядкування.

Зазначимо, що для шестикласників коштом держбюджету надрукували 4 769 768 підручників з української мови, української літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, історії, математики, природознавства, а також підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами. Майже 100% від загальної кількості вже доставлено до закладів освіти.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168896

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71905

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8127

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді