Якою є ситуація з доставкою підручників для 5-6-х класів

МОН розповіло про ситуацію з підручниками для 5-х і 6-х класів

Ситуація з підручниками

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

У Міністерстві освіти і науки України прозвітували про доставлення підручників для 5-х і 6-х класів. Станом на 22 вересня: у одинадцяти областях п'ятикласники не мають підручників з української мови. 

Як повідомляють у МОН, заклади освіти усіх областей вже отримали підручники для п'ятого класу з математики — їх друку сприяв Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), та з природничої галузі — їх надрукували за кошти уряду Фінляндії.

«МОН отримує багато повідомлень щодо підручників з української мови. Завдяки фінансуванню Європейського Союзу надруковано 100% книжок з цього предмета. Міністерство організувало доставлення книг на обласні бази, з яких обласні адміністрації мають доставити підручники до шкіл», — зазначається у повідомленні.

Зокрема в освітньому відомстві зауважили, що оскільки процес доставки підручників, надрукованих за донорські кошти, складніший, відсоток розвезення по закладах у кожному регіоні різний.

«Потрібна додаткова процедура передання книг у сферу управління обласних військових адміністрацій і подальшого передавання на заклади освіти», — роз’яснили в міністерстві.

Наразі повністю забезпечені підручниками з української мови п'ятикласники на Житомирщині, Сумщині, Тернопільщині, Харківщині, у Києві та Запорізькій області.

Водночас частково забезпечені школярі Вінниччини, Донеччини (доставку планують завершити до 22 вересня), Закарпаття, Кіровоградщини, Одещини (доставлення завершується), Черкащини та Чернігівщини. 

Однак у деяких областях ще триває оформлення документів для передання підручників на баланс управління освіти і науки облдержадміністрації, а саме: у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій областях. У Чернівецькій області ОВА вже приймає підручники. 

У Івано-Франківській області доставлення підручників розпочали 18 вересня, а в Полтавській очікують на його початок.

Окрім того, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що з огляду на тимчасову окупацію лівобережжя Херсонщини, а також розташування правобережної частини в 30-кілометровій зоні від лінії бойових дій, підручники зберігають у закладі обласного підпорядкування.

Зазначимо, що для шестикласників коштом держбюджету надрукували 4 769 768 підручників з української мови, української літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, історії, математики, природознавства, а також підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами. Майже 100% від загальної кількості вже доставлено до закладів освіти.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142294

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86426

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46963

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді