Перелік шкіл, де можна вивчати українські предмети за кордоном

МОН оприлюднило перелік шкіл, де відбуватиметься вивчення українознавчого компонента дітьми за кордоном

Навчання українських предметів за кордоном

Як провести тарифікацію педагогів

У Міністерстві освіти і науки оприлюднили перелік закладів освіти, у яких зможуть вивчати предмети українознавчого компоненту діти, які перебувають за кордоном.

До відповідного списку ввійшли 84 заклади освіти з різних областей України.

Ознайомитися з повним переліком можна за посиланням

Згідно із наказом МОН, у цих школах діти зможуть навчатися дистанційно й вивчати лише предмети українознавчого компонента, такі як українська мова, література, історія України тощо.

Передбачається, що це дасть змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській та закордонній школах.

Школярі, що виявлять таке бажання, будуть тимчасово переведені в класи для вивчення українознавчих предметів і зможуть продовжити навчання у своїх школах після повернення в Україну.

Для того, щоб тимчасово зарахувати цих дітей, їх батькам потрібно звернутися до адміністрації визначених переліком закладів освіти. 

Зокрема в Україні продовжують працювати й інші форми навчання для учнівства за кордоном: дистанційна (з вивченням усіх предметів), сімейна й екстернат.

Батьки або законні представники дитини мають право обрати найбільш комфортний для себе варіант.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46386

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді