Перелік шкіл, де можна вивчати українські предмети за кордоном

МОН оприлюднило перелік шкіл, де відбуватиметься вивчення українознавчого компонента дітьми за кордоном

Навчання українських предметів за кордоном

Як провести тарифікацію педагогів

У Міністерстві освіти і науки оприлюднили перелік закладів освіти, у яких зможуть вивчати предмети українознавчого компоненту діти, які перебувають за кордоном.

До відповідного списку ввійшли 84 заклади освіти з різних областей України.

Ознайомитися з повним переліком можна за посиланням

Згідно із наказом МОН, у цих школах діти зможуть навчатися дистанційно й вивчати лише предмети українознавчого компонента, такі як українська мова, література, історія України тощо.

Передбачається, що це дасть змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській та закордонній школах.

Школярі, що виявлять таке бажання, будуть тимчасово переведені в класи для вивчення українознавчих предметів і зможуть продовжити навчання у своїх школах після повернення в Україну.

Для того, щоб тимчасово зарахувати цих дітей, їх батькам потрібно звернутися до адміністрації визначених переліком закладів освіти. 

Зокрема в Україні продовжують працювати й інші форми навчання для учнівства за кордоном: дистанційна (з вивченням усіх предметів), сімейна й екстернат.

Батьки або законні представники дитини мають право обрати найбільш комфортний для себе варіант.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді