Повне щеплення від COVID-19 отримали 70 тисяч дітей

Теми:
В Україні двома дозами вакцини від коронавірусу щеплено 70 тисяч дітей, однією — майже 50 тисяч

Вакцинація дітей в УкраїніЗменшувати надбавку через відмову від вакцинації - неправомірно

В Україні двома дозами вакцини від коронавірусу щеплено 70 тисяч дітей, однією — майже 50 тисяч.

Таку інформацію зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на своїй сторінці Facebook, з посиланням на повідомлення РНБО.

Як він повідомив, місяць тому вакцинуватись дозволили усім дітям від 12 років, і щеплення почали робити масово.

«В Україні дозволена вакцинація дітей від 12 років вакциною Pfizer-BioNTech. За даними дослідження, у віковій групі 12-18 років ефективність вакцини проти госпіталізації складає 93%. Інтервал між дозами стандартний: 21-28 днів», — наголосив голова парламентського комітету.

Зокрема, на його думку, вакцинація — єдиний надійний спосіб уникнути тяжкого перебігу хвороби та не потрапити до лікарні.

«За статистикою, серед усіх хворих на коронавірус близько 10% — неповнолітні. Розповсюдження штаму «Дельта» значно збільшило кількість дітей, яких доводиться госпіталізувати. Лише минулої доби в Україні інфікувались на COVID-19 1441 дитини. За весь час пандемії захворіло понад 150 тис дітей, померло більше 50», — акцентував Михайло Радуцький.

Голова Комітету зауважив, що якщо батьки бажають вакцинувати свою дитину, то вони мають звернутись до педіатра або сімейного лікаря та перевірити, чи пройшла дитина всі щеплення згідно Національного календаря щеплень.

«Якщо так, і немає протипоказань, лікар виписує направлення на вакцинацію. Потім треба обрати пункт щеплення, де в наявності є вакцина Pfizer-BioNTech. Щеплення у пункті вакцинації проводиться лише у присутності батьків», — підкреслив депутат.

Окрім того, важливо зважити, що після проведення рутинного щеплення з вакцинацією необхідно зачекати 14 днів, а після одужання від коронавірусу МОЗ рекомендує провести щеплення через 28 днів.

Зокрема, голова Комітету з питань здоров’я нації поінформував, що вакцину Pfizer-BioNTec використовують для щеплення дітей у понад 100 країнах світу, у тому числі у США, Канаді, Австралії, Японії, Великій Британії та країнах ЄС.

«В Ізраїлі дітям від 12 років вже дозволили робити третю «бустерну» дозу. У провідних країнах наразі розпочинають щеплення вікової групи 5-11 років: відповідний дозвіл у США надали 3 листопада, у ЄС — вчора, в Ізраїлі вакцинація розпочнеться з 23 листопада», — повідомив Михайло Радуцький.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46980

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді