Як розвивати якісну профорієнтацію в школах

Теми:
У Міносвіти зазначили, що якісна профорієнтація у школі здатна в кілька разів підвищити популярність робітничих професій

Профорієнтація школярів у закладах освітиНовий професійний стандарт: ВИМОГИ

26 листопада відбувся онлайн-захід «Майстерня з профорієнтації» у рамках проєкту Всеукраїнського тижня професійної освіти, під час якого учасники обговорили нові підходи, методики та інструменти сучасної профорієнтації.

«Якісна профорієнтація у школі здатна в кілька разів підвищити популярність робітничих професій. Саме тому вона має стати повноцінною частиною навчальної програми у школах. Цьогоріч спільно з партнерами ми розробили рамковий документ «Профорієнтація у Новій українській школі». В проєкт закладено елементи наскрізної профорієнтації учнів, яка розпочинається у 3-4 класі. Програма допоможе школярам дослідити різноманітність світу професій і свідомо підійти до майбутнього вибору», — зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Серед спікерів заходу були представники Міносвіти, експерти Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», асоціації інноваційної та цифрової освіти, центру «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності» та Державного центру зайнятості.

Під час події відбулася презентація Національного проєкту із профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії». Метою проєкту є допомога українцям у відкритті власних талантів та свідомого вибору майбутньої професії. Наразі планується запуск близько 100 онлайн-курсів для навчання робітничим професіям. Зокрема, нещодавно в межах проєкту провели Всеукраїнський урок із профорієнтації, до якого долучились понад 15 тисяч шкіл.

Окрім того, доповідачі онлайн-заходу розказали про платформу для розвитку кар’єри Career hub, на якій розміщені курси для вчителів, як-от онлайн-курс «З учнями про освіту та кар’єру», програма для розвитку кар’єри для учнів 5-10 класів, а також буклети професій.

Зокрема, у Державній службі зайнятості теж відбувається профорієнтаційна робота: здійснюється аналіз затребуваності професій на ринку праці, визначаються найпопулярніші професії, розвивається напрям підприємництва для молоді та руйнуються стереотипи щодо «жіночих» або «чоловічих» професій.

Детальніше ознайомитися із записами подій Всеукраїнського тижня професійної освіти можна на Facebook-сторінці та Youtube-каналі Міністерства освіти та науки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46793

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді