Руслан ГУРАК: Міжнародна співпраця з SICI у фокусі Державної служби якості освіти України

18 листопада 2021 року Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК бере участь у засіданні Генеральної Асамблеї Постійної міжнародної конференції центральних і загальних інспекторатів освіти (SICI), що проходить у змішаному форматі в м. Стокгольм (Королівство Швеція).

Руслан ГУРАК: Міжнародна співпраця з SICI у фокусі Державної служби якості освіти України

Новий професійний стандарт: ВИМОГИ

«Міжнародна співпраця завжди у фокусі Державної служби якості освіти України. Вже майже три роки Служба є повноправним членом SICI, а відтак маємо надійних європейських партнерів з питань забезпечення якості освіти, – зазначив Руслан ГУРАК. – Так, виклики, пов’язані з пандемією, які постали перед системою освіти України, є тотожними до європейських систем. Це і як забезпечити доступну якісну освіту для малозабезпечених сімей, як адаптувати освітні програми, як налаштувати цифрову інфраструктуру та як підвищити освітній прогрес учнів».

Очільник Служби підкреслив, що Державна служби якості освіти та її територіальні органи підтримують позицію SICI щодо орієнтування національної системи зовнішнього оцінювання шкіл на постійне вдосконалення та розвиток.

У ході заходу члени SICI обговорили головну тему 2021 року «Внутрішнє забезпечення якості освіти» та результати діяльності у поточному році, пріоритетне питання 2022 року «Внесок інспекції в справедливість і досконалість», а також в інклюзивні шкільні системи й взаємодію зі школами, інспекторатами.

Учасники розглянуть можливість створення мережі практик SICI – окремих регіональних груп, об’єднаних певною спільною темою або конкретною сферою інтересів з метою обміну знаннями та ресурсами.

Впровадження такої мережі планується відповідно прописаних цілей схваленого Стратегічного плану SICI на 2021-2025 роки:

  • підтримка вдосконалення інспекцій та професійної компетентності інспекторів;
  • сприяння партнерства та співпраці між інспекторатами;
  • активна участь у міжнародних дебатах щодо оцінювання та підвищення якості освіти.

Крім того, представники SICI привітали нових членів Постійної міжнародної конференції – інспекторати освіти Мадейри та Королівство Іспанія.

Генеральна Асамблея SICI проходитиме протягом 18-19 листопада 2021 року.

Довідково: SICI – це об’єднання центральних і загальних інспекторатів освіти в Європі, метою якого є: обмін досвідом між представниками інспекторатів освіти; ознайомлення з розвитком освітніх систем; вивчення способів та засобів вдосконалення професійної діяльності; обговорення кращих практик впровадження інструментів оцінювання освітнього процесу. SICI заснована 1995 року, до її складу входить 42 інспекторати. Штаб-квартира SICI розміщена в місті Брюссель (Королівство Бельгія). Основною формою співпраці SICI є проведення семінарів, вебінарів, форумів за участі усіх членів SICI чотири рази на рік, а також щорічної Генеральної асамблеї.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
9910

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді