Міністерство перевірятиме рівень безпеки і комфорту шкіл

Теми:

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Онлайн-інструмент дозволить перевірити санітарні умови, рівність можливостей учнів, якість освіти

Безпечні та комфортні заклади освітиНовий професійний стандарт: ВИМОГИ

Міністерство освіти запроваджує онлайн-інструмент для моніторингу рівня безпеки і комфорту закладів освіти.

Відповідний інструмент розроблений МОН України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, та стане частиною національної системи автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту.

Як повідомив заступник міністра освіти з питань цифрового розвитку Артур Селецький, створення безпечного освітнього середовища — одне з першочергових завдань Міносвіти.

«Мова йде не лише про дотримання санітарних норм і захищений простір, а й про забезпечення доброзичливого оточення, якісної освіти, рівних можливостей. Збільшення кількості шкіл з такими умовами покращить комунікацію між учнями і вчителями, підвищить активність і дозволить учням краще почуватись під час навчання. Оцінка безпеки школи — це перший крок до створення оновленого комфортного середовища. Безпечне та дружнє до дитини середовище в закладах освіти об'єктивно затребуване викликами сьогодення з огляду на протидію COVID-19», — наголосив Артур Селецький.

Окрім того, інструмент «Експрес-оцінювання», розроблений у межах концепції «Безпечна і дружня до дитини школа», дозволить перевірити не лише санітарні умови у закладі освіти чи рівність можливостей для всіх учнів, а й якість освітнього процесу.

Зокрема передбачається, що він моніторитиме захист і піклування про здобувачів освіти та залученість учнів, сімей та місцевих громад.

Результати оцінювання закладу освіти дозволять визначити його сильні й слабкі сторони та запланувати заходи з удосконалення.

Для того щоб скористатися онлайн-інструментом та провести моніторинг, закладу освіти необхідно зареєструватись на платформі АІКОМ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
55242

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
1434

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді