Законопроєкт щодо створення єдиного переліку пріоритетних напрямів науки

Кабмін затверджуватиме єдиний перелік замість існуючих переліків пріоритетних напрямів

Розвиток науки в Україні

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

В Україні планують створити єдиний перелік пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, що визначатимуться на період до 5 років.

Такі зміни вміщено в проєкті закону «Про систему пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні», який винесено на громадське обговорення.

Передбачається, що уряд затверджуватиме єдиний перелік замість існуючих переліків пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки й інноваційної діяльності, які наразі є занадто розпорошеними і суттєво дублюються.

Окрім того, у межах єдиного переліку виділятимуться дві групи пріоритетних напрямів: «Передова наука» (спрямовані на розвиток фундаментальних наукових досліджень світового рівня) та «Подолання національних викликів» (спрямовані на розвиток усього ланцюга від фундаментальних досліджень до науково-технічних (експериментальних) розробок у сферах, що є важливими для забезпечення національної безпеки та оборони, відновлення економіки та повоєнного сталого розвитку країни).

Зауважимо, що вперше за 30 років існування пріоритетів до них додано новий напрям національної безпеки і оборони та напрям креативного й інклюзивного суспільства, який спрямований на забезпечення розвитку гуманітарної сфери країни.

У разі виникнення коментарів і пропозицій до законопроєкту, їх можна надсилати до 06 вересня 2023 року на електронну пошту: [email protected].

За матеріалами МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78547

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді