Законопроєкт щодо створення єдиного переліку пріоритетних напрямів науки

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Кабмін затверджуватиме єдиний перелік замість існуючих переліків пріоритетних напрямів

Розвиток науки в Україні

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

В Україні планують створити єдиний перелік пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, що визначатимуться на період до 5 років.

Такі зміни вміщено в проєкті закону «Про систему пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні», який винесено на громадське обговорення.

Передбачається, що уряд затверджуватиме єдиний перелік замість існуючих переліків пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки й інноваційної діяльності, які наразі є занадто розпорошеними і суттєво дублюються.

Окрім того, у межах єдиного переліку виділятимуться дві групи пріоритетних напрямів: «Передова наука» (спрямовані на розвиток фундаментальних наукових досліджень світового рівня) та «Подолання національних викликів» (спрямовані на розвиток усього ланцюга від фундаментальних досліджень до науково-технічних (експериментальних) розробок у сферах, що є важливими для забезпечення національної безпеки та оборони, відновлення економіки та повоєнного сталого розвитку країни).

Зауважимо, що вперше за 30 років існування пріоритетів до них додано новий напрям національної безпеки і оборони та напрям креативного й інклюзивного суспільства, який спрямований на забезпечення розвитку гуманітарної сфери країни.

У разі виникнення коментарів і пропозицій до законопроєкту, їх можна надсилати до 06 вересня 2023 року на електронну пошту: [email protected].

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47930

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159943

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31573

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді