Чи обов'язкове ЗНО з української літератури: відповідь експерта

Ігор Хворостяний, освітній експерт, підтримує рішення про поділ ЗНО з мови та літератури на два окремі предмети та вважає, що ЗНО з української літератури не має бути обов’язковим

Освітні програми 2021/2022: що рекомендує МОН

Ігор Хворостяний зауважує, що часто отримує питання щодо обов’язковості чи непотрібності ЗНО з літератури.
Експерт вважає, що оцінювання з літератури не має бути обов’язковим, а має бути за вибором.
«Опоненти говорять, що так ми знищимо любов і мотивацію до української літератури. Я апелюю до того, що якщо за таким принципом вирішувати, то тоді б діти не любили жодної обов’язкової дисципліни, якої немає в обов’язковому ЗНО. Не можна підмінювати любов примусом», – додає Хворостяний.

Крім того, експерт додає, що важливо навчити дітей розрізняти жанри літератури. Але це не означає, що їм треба зазубрювати, що «Кайдашева сім’я» – це соціально-побутова повість, а «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» – психологічний роман.

Нагадаємо, що у 2022 році випускники будуть обирати, чи складати тест з української мови та літератури, чи окремо лише з мови.

Джерело: "Громадське радіо"

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді