Як провести тарифікацію педагогів
Вчителі математики та української мови і літератури з 1 до 11 серпня 2023 року зможуть зареєструватися для проходження сертифікації. У пілотному проєкті процедури візьмуть участь по 500 педагогів з кожного предмета.
Таку інформацію зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Нагадаємо, що з 2019 року в Україні сертифікація стала обов’язковою для вчителів початкових класів. Але цьогоріч Міносвіти поширило її й на інші категорії педагогів базової ланки освіти. Таким чином, перший цикл пілотного проєкту стосуватиметься вчителів математики та української мови і літератури.
Для того, щоб подати заяву на проходження сертифікації зможуть педагоги, які відповідають двом критеріям:
- стаж педагогічної роботи не менш ніж два роки;
- основне місце роботи — посада вчителя математики або вчителя української мови і літератури.
Окрім того, якщо педагог працює у закладі освіти за сумісництвом чи суміщенням, або керівники та їхні заступники мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5-6 класах, то вони не зможуть узяти участі в сертифікації.
Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складатиПотенційним учасникам сертифікації варто заздалегідь ознайомитися з процедурою реєстрації й підготувати комплект необхідних документів:
- копію паспорта громадянина України;
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків;
- довідку із закладу освіти.
Зокрема процес сертифікації вчителів відбуватиметься в 3 етапи:
- Незалежне тестування учасників (УЦОЯО);
- Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (ДСЯО);
- Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (ДСЯО).
Детальну інформацію про незалежне тестування педагоги можуть 26 липня (15:00) під час прямого ефіру з начальницею відділу сертифікації педагогічних працівників Українського центру оцінювання якості освіти Юлією Романенко.
Джерело УЦОЯО