Рекомендації батькам щодо вибору психолога для дитини

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У МОЗ опублікували поради щодо вибору психолога для дитини

Взаємодія психолога з дитиною

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення діти та дорослі знаходяться в постійному стресі, тривозі та переживаннях, що абсолютно негативно впливає на ментальне здоров’я. У таких випадках краще не залишатися сам на сам із проблемами та звертатися за підтримкою до спеціаліста.

Саме тому в Міністерстві охорони здоров’я опублікували поради, як обрати підходящого психолога для себе чи для дитини.

У разі, коли ви все-таки вирішили звернутися за допомогою до психолога, треба скористатися простим алгоритмом дій, який допоможе обрати необхідного спеціаліста.

  1. Запитайте рекомендації у знайомих. Друзі та колеги можуть порадити вам хорошого спеціаліста, який підійшов, наприклад, їм. Однак враховуйте, що всі люди різні, а тому це не гарантує ідеального варіанту. Щодо дитячого психолога — можна запитати рекомендації в школі або садочку, де навчається дитина.
  2. Обирайте спеціаліста з профільною освітою. Перед тим, як записатися на сеанс до психолога, запитайте, чи має він освіту за відповідним напрямом. У психіатра, до речі, вона має бути медична, адже він має право виписувати медикаментозне лікування. Якщо ви шукаєте спеціаліста дитині, зверніть увагу, чи є в нього дитяча спеціалізація. Також варто запитати, чи проходить він групову або індивідуальну супервізію, під час якої радяться та набираються досвіду в більш досвідчених колег. Зазвичай, психологи радо діляться такою інформацією.
  3. Дізнайтеся про підходи в роботі. Ви зможете зрозуміти, чи комфортно буде працювати вам або дитині за такими методами й стратегіями.
  4. Подивіться відгуки. Якщо психолог публічно веде сторінки — подивіться, що саме він там пише. Коментарі та відгуки під публікаціями допоможуть більше дізнатися про спеціаліста.
  5. Домовтеся про пробну зустріч. Під час першої зустрічі поставте психологу всі питання, які вас турбують. Уважно послухайте, як на це відреагує спеціаліст. Якщо вам обіцяють відразу вирішити всі проблеми або ставлять діагнози в перші хвилини розмови — це «червоні прапорці». У такому випадку краще пошукати більш кваліфікованого спеціаліста. Зверніть увагу, що дитячий спеціаліст насамперед має проконсультувати батьків, адже саме вони допомагають дітям впоратися з травмою, особливо у разі терапії для маленьких. Також, за проханням психолога, розмова з дитиною може відбуватися без присутності дорослих (особливо це актуально для підлітків).

Найголовніше, вам і вашій дитині має бути комфортно працювати зі спеціалістом, якого ви обрали. Адже саме довіра є запорукою успішної взаємодії.

За матеріалами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47930

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159943

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31573

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді