Рекомендації батькам щодо вибору психолога для дитини

У МОЗ опублікували поради щодо вибору психолога для дитини

Взаємодія психолога з дитиною

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення діти та дорослі знаходяться в постійному стресі, тривозі та переживаннях, що абсолютно негативно впливає на ментальне здоров’я. У таких випадках краще не залишатися сам на сам із проблемами та звертатися за підтримкою до спеціаліста.

Саме тому в Міністерстві охорони здоров’я опублікували поради, як обрати підходящого психолога для себе чи для дитини.

У разі, коли ви все-таки вирішили звернутися за допомогою до психолога, треба скористатися простим алгоритмом дій, який допоможе обрати необхідного спеціаліста.

  1. Запитайте рекомендації у знайомих. Друзі та колеги можуть порадити вам хорошого спеціаліста, який підійшов, наприклад, їм. Однак враховуйте, що всі люди різні, а тому це не гарантує ідеального варіанту. Щодо дитячого психолога — можна запитати рекомендації в школі або садочку, де навчається дитина.
  2. Обирайте спеціаліста з профільною освітою. Перед тим, як записатися на сеанс до психолога, запитайте, чи має він освіту за відповідним напрямом. У психіатра, до речі, вона має бути медична, адже він має право виписувати медикаментозне лікування. Якщо ви шукаєте спеціаліста дитині, зверніть увагу, чи є в нього дитяча спеціалізація. Також варто запитати, чи проходить він групову або індивідуальну супервізію, під час якої радяться та набираються досвіду в більш досвідчених колег. Зазвичай, психологи радо діляться такою інформацією.
  3. Дізнайтеся про підходи в роботі. Ви зможете зрозуміти, чи комфортно буде працювати вам або дитині за такими методами й стратегіями.
  4. Подивіться відгуки. Якщо психолог публічно веде сторінки — подивіться, що саме він там пише. Коментарі та відгуки під публікаціями допоможуть більше дізнатися про спеціаліста.
  5. Домовтеся про пробну зустріч. Під час першої зустрічі поставте психологу всі питання, які вас турбують. Уважно послухайте, як на це відреагує спеціаліст. Якщо вам обіцяють відразу вирішити всі проблеми або ставлять діагнози в перші хвилини розмови — це «червоні прапорці». У такому випадку краще пошукати більш кваліфікованого спеціаліста. Зверніть увагу, що дитячий спеціаліст насамперед має проконсультувати батьків, адже саме вони допомагають дітям впоратися з травмою, особливо у разі терапії для маленьких. Також, за проханням психолога, розмова з дитиною може відбуватися без присутності дорослих (особливо це актуально для підлітків).

Найголовніше, вам і вашій дитині має бути комфортно працювати зі спеціалістом, якого ви обрали. Адже саме довіра є запорукою успішної взаємодії.

За матеріалами МОЗ

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийом до перших класів у 2024 році

Які документи потрібні для зарахування дітей до перших класів? Як підтвердити право на першочергове зарахування в перший клас?
60444

Який вплив мають батьки на освітній процес

Чи можуть батьки втручатися в навчальну програму чи вимагати від учителів інших методик? Як бути вчителеві, якщо він зіткнувся з батьками, які не достатньо обізнані з особливостями навчального процесу, але хочуть активного на нього впливати?
13183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді