Укриття в школах мають бути по-справжньому безпечними

Як зробити так, щоб укриття у школах стали по-справжньому безпечними

Укриття в школах мають бути по-справжньому безпечними

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Серед населення неодноразово ширилися чутки щодо нічних чергувань вчителів у школах. Останні тижні інтернет розривають скандали. Департамент освіти ж розповідає, що це все фейки і нікого чергувати не змушують.

Однак, формально нікого не змушують, але інакшим чином забезпечити виконання вимог місцевої влади заклади не можуть, адже столичні можновладці не надали їм жодних інструментів для цього — тільки переклали відповідальність.

Зауважимо, що нещодавно Департамент освіти і науки міста Києва видав наказ, яким зобов’язав керівників закладів освіти, де є укриття, відповідати за безпеку. Зокрема, після відвідування укриттів сторонніми особами директори мають оглядати приміщення та території закладів освіти, інформувати ДСНС та Національну поліцію, якщо виявлять підозрілі предмети, тощо.

Проте цей наказ викликає багато питань і суперечливих моментів.

Як зазначила народна депутатка Юлія Гришина: «Змоделюємо ситуацію. Ви відвели дитину до школи, поїхали на роботу та почалася повітряна тривога. Ваша дитина спускається в укриття і начебто все має бути ок. Але чи можуть батьки бути впевненими, що діти там у безпеці? Думаю, не зовсім. Адже тепер крім ракетної загрози на них чекає зустріч зі сторонніми людьми. Людьми, яких ніхто не перевіряє і не контролює в укритті. Жодної додаткової охорони місцева влада не забезпечила».

Щодо діяльності керівників закладів освіти, то вони виконують менеджерську функцію. Чи повинен освітянин, покликання якого організовувати роботу закладу освіти, ходити та перевіряти територію та приміщення закладу освіти на предмет сторонніх людей або підозрілих предметів? Звісно ні. Чи може директор якісно виконувати цю функцію — однозначно ні. Адже керівник школи точно не обізнаний в тому, як і в якій послідовності мають виконуватися дії з перевірки території чи як поводитися при несанкціонованому проникненні чи спробах викрадення матеріальних цінностей. Для цього потрібні спеціальні знання. І точно керівник школи не повинен нести відповідальність за те, аби виявити всі потенційні загрози для дітей.

«Перше, що потрібно зробити — забезпечити заклади професійною охороною. Київ — місто із бюджетом в 65 мільярдів гривень. Впевнена, що фінансів для цього достатньо […]. Тож за кожним закладом, де є укриття, мають бути закріплені спеціально навчені люди, що перевірятимуть приміщення та територію шкіл після завершення тривоги, контролюватимуть людей, що відвідують укриття, де вдень навчаються наші діти. Це все цілком можливо забезпечити, але для цього потрібні чітко прописані алгоритми дій та відповідальність», — наголосила нардеп Юлія Гришина.

Важливо, що діти повинні перебувати у безумовній безпеці. А для цього місцева влада зобов’язана забезпечити людей укриттями таким чином, аби від цього не страждала система освіти.

Джерело Фокус

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді