МОЗ визначить відсоток вакцинації вчителів у школі

Теми:
Головний санітарний лікар розповів як відомство визначатиме скільки вчителів у школі вакцинувалися проти COVID-19

Перевірка кількості вакцинованих учителівЗа якої умови працюватимуть заклади освіти, якщо посилять карантин

У Міністерстві охорони здоров’я активно готуються до нової хвилі пандемії COVID-19, закликаючи освітян вакцинуватися. У разі погіршення епідемічної ситуації в країні, навчальні заклади з низьким відсотком вакцинованих працівників закриватимуть.

Таку інформацію повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін у розмові зі ЗМІ.

Зокрема, санлікар України зазначив, як перевірятимуть відсоток щеплених освітян.

За його словами, наразі єдиної електронної статистики вакцинованих вчителів та викладачів немає. Натомість кількість вакцинованих освітян повинні мати директори шкіл.

«У нас особиста медична книжка, де є усі результати аналізів, інформація про стан вакцинації. Директор школи має доступ до цієї інформації та може збирати її від учителів», — наголосив Ігор Кузін.

Окрім того, він відзначив, що зараз основна інформація дійсно збирається через керівника закладу освіти. На зауваження, що під час підрахунку щеплених вчителів є людський фактор, санлікар відповів, що похибка є можливою всюди.

«Ми маємо людський фактор майже щодо усієї статистики. Похибка є можливою. Коли людина з групи ризику вакцинується, може обрати будь-який майданчик для вакцинації. Інколи вона може не сказати, що є працівником освіти, і в електронній системі її освітянином не позначать», — розповів головний санітарний лікар.

Зокрема, Ігор Кузін акцентував, що у питанні відсотка вакцинованих вчителів саме керівники закладів освіти нестимуть відповідальність за гарантування безпечних умов освітнього процесу.

Варто нагадати, що раніше у Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що навчальний формат залежить від того, в якій зоні перебуває регіон із закладами освіти. Таким чином:

  • У зеленому рівні епідемічної небезпеки відвідування шкіл та вишів дозволено у звичайному режимі.

  • При жовтому та помаранчевому рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано понад 80% персоналу.

  • При червоному рівні відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1 — 4 класів шкіл, але лише за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80% персоналу. Для інших учнів навчання відбувається дистанційно.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді