В Україні середня зарплата складе 15 тисяч грн

Теми:
Середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисяч грн

Розмір середньої зарплати в УкраїніРозвиток мережі ЗДО та належне фінансування: думка МОН

Середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисяч гривень.

Таку інформацію повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як він відзначив, Кабінет Міністрів України затвердить проєкт державного бюджету на 2022 рік на засіданні 15 вересня та передасть його до парламенту.

«Одна з важливих новацій бюджету, яка ґрунтується на указі Президента України, — це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу — на рівні 13,5 тисячі гривень. Відповідно, середня зарплата лікаря наступного року перевищить 22,5 тисячі гривень. Загалом середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисячі гривень», — наголосив голова уряду.

Окрім того, Денис Шмигаль акцентував увагу на важливі соціальні ініціативи, закладені в проєкті бюджету. Зокрема, планується забезпечити житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб, на що в проєкті бюджету закладено 5,5 млрд грн. Також із 1 січня 2022 року до 2 тисяч гривень зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти та в 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти.

«Видатки бюджету зростуть на більш ніж 100 млрд грн. Дефіцит бюджету знижується з 5,5% цього року до 3,5% наступного року. Стратегія уряду полягає в зменшенні дефіциту та державного боргу, а також його переформатування з акцентом на внутрішні, а не зовнішні запозичення», — зазначив прем’єр-міністр України.

Згідно з проєктом бюджету, доходи держбюджету у 2022 році становитимуть 1277 млрд гривень, що на 161 млрд гривень більше у порівнянні з 2021 роком. Витрати держбюджету складуть 1465 млрд гривень.

Як повідомив Денис Шмигаль, пріоритетами бюджету залишається збільшення фінансування армії, інфраструктури, медицини, освіти, соціальних програм.

Зокрема, прем’єр-міністр підкреслив, що вперше в історії кошторис сформовано на основі бюджетної декларації на 3 роки, що забезпечує його реалістичність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46899

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді