Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
Запланована в Україні реформа старшої профільної школи — це не про закриття шкіл. Вона передбачає зміну освітньої мережі.
Про це акцентував заступник очільника Комітету ВР із питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, а також відповів на питання, які хвилюють освітян. Зокрема, про можливе скорочення мережі закладів та втрату роботи для частини педагогів.
Як він зауважив, у межах реформи, до прикладу, одна школа буде спеціалізуватися на 10 — 12 класах як академічний ліцей, інша — готувати з 1 до 9 класу. Для якоїсь особливо нічого не зміниться.
«Ці зміни не залежать, скажімо, від особи міністра і складу МОН, адже ми планово переходимо до 12-річної школи», — наголосив Сергій Колебошин.
Зокрема, нардеп повідомив, що мережу оптимізуватимуть, адже в Україні змінилася демографічна ситуація. Це точно призведе до трансформації. Держава в жодному разі не закриватиме школи, бо засновники орієнтовно 95 % шкіл — громади. На другому місці — приватні школи, а таких, де засновником школи є безпосередньо держава, — одиниці.
Окрім того, якщо громада зацікавлена в школі, із нею нічого не відбудеться.
Нагадаємо, що у межах реалізації реформи НУШ в Україні планують створити мережу академічних та професійних ліцеїв.
Джерело НУШ