Роз’яснення щодо реформи старшої профільної освіти в Україні

Чи передбачає реформа старшої профільної школи закриття закладів і звільнення вчителів

Реформа старшо профільної освітиЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Запланована в Україні реформа старшої профільної школи — це не про закриття шкіл. Вона передбачає зміну освітньої мережі.

Про це акцентував заступник очільника Комітету ВР із питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, а також відповів на питання, які хвилюють освітян. Зокрема, про можливе скорочення мережі закладів та втрату роботи для частини педагогів.

Як він зауважив, у межах реформи, до прикладу, одна школа буде спеціалізуватися на 10 — 12 класах як академічний ліцей, інша — готувати з 1 до 9 класу. Для якоїсь особливо нічого не зміниться.

«Ці зміни не залежать, скажімо, від особи міністра і складу МОН, адже ми планово переходимо до 12-річної школи», — наголосив Сергій Колебошин.

Зокрема, нардеп повідомив, що мережу оптимізуватимуть, адже в Україні змінилася демографічна ситуація. Це точно призведе до трансформації. Держава в жодному разі не закриватиме школи, бо засновники орієнтовно 95 % шкіл — громади. На другому місці — приватні школи, а таких, де засновником школи є безпосередньо держава, — одиниці.

Окрім того, якщо громада зацікавлена в школі, із нею нічого не відбудеться.

Нагадаємо, що у межах реалізації реформи НУШ в Україні планують створити мережу академічних та професійних ліцеїв.

Джерело НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142303

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді