Українські виші з 1 вересня мають повертатися до очного навчання

Від 1 вересня вишам України рекомендовано перейти на очне навчання

Повернення до очного навчання

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Міністерство освіти і науки тільки надає рекомендації щодо повернення до очного освітнього процесу, а саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями.

Саме тому університетам і коледжам рекомендовано від вересня 2023 року розпочати навчання офлайн і забезпечити будівлі облаштованими укриттями. 

Відповідне рішення про очне навчання у вишах та коледжах ухвалюють через низькі показники дистанційного формату та «безперечне зниження якості освіти».

Зокрема, у Міносвіти зауважують, що якщо заклади освіти розташовані близько до зони ведення бойових дій, там відновити повноцінний процес неможливо.

За словами генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олега Шарова, таке рішення мають ухвалити саме виші та ОВА.

«Міністерство освіти і науки тільки надає рекомендації щодо освітнього процесу, саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями», — зазначив чиновник.

Як повідомив, рекомендації МОН проходять через фільтр закладів освіти, їх оцінки безпеки. І в разі прийняття рішення про поновлення аудиторного навчання, це обов'язково погоджується з обласними військовими адміністраціями.

Водночас Олег Шаров відзначив, що неможливо поновити очне навчання у Запоріжжі та Харкові.

Окрім того, в цих містах разом з ОВА шукають вирішення цих питань. Можливо, навчальний процес налагодять за межами тих міст, де небезпечно, чи використовуючи штатні укриття.

Упродовж липня-серпня 2023 року Міністерство пропонує керівництву навчальних закладів вжити заходів для облаштування укриттів.

«Якщо гуртожиток використовується для поселення учасників освітнього процесу, то це можливо тоді, коли там є укриття. Укриття може бути не обов'язково в гуртожитку, а в навчальному корпусі, який розташований поруч. Військова адміністрація дає дозвіл на використання укриттів. Якщо вже військова адміністрація дала дозвіл, то адміністрування їх процесу, відкриття, закриття — це вже питання адміністрації закладу освіти», — наголосив Олег Шаров.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Готуємо дитину до школи за допомогою рухливих ігор

Під час рухливої гри дитина реалізує одразу два природні прагнення — гратися і постійно рухатися. Пропонуємо дві рухливі гри, які допоможуть розвинути у дитини довільність, увагу та координацію
2723

Адаптація учнів 1 класу до навчання

Учорашні дошкільники нетерпляче чекають першого вересня, мають позитивне налаштування на навчання. Бути щасливим володарем портфеля, підіймати руку на уроці, отримувати відмітки — все це як чудова гра. Та згодом може виявитися, що грати не так уже й цікаво.
38444

Англійська в Україні: на що очікувати

Закон «Про застосування англійської мови в Україні» викликав цілу низку суперечок навколо окремих положень. Що ж насправді передбачає закон та які зміни чекають на українців – від державних службовців до пересічних громадян – читаймо і розбираймося.
1976

Загальновійськова підготовка у закладах освіти

Внаслідок воєнної агресії росії в Україні ось уже третій рік поспіль діє воєнний стан і оголошена загальна мобілізація. Верховна Рада України прийняла законопроєкт, за яким вводиться загальновійськова початкова підготовка для старшокласників. Яких змін слід очікувати – читаймо далі
281

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді