
Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації
У Міністерстві освіти та науки повідомили про продовження руху до шляху дебюрократизації та осучаснення освіти. Саме тому у межах ініціативи МОН України з відновлення освітнього процесу «Школо, ми разом!» домовилися про під’єднання української першої освітньої інформаційної системи (ОІС) до провідного Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ).
3 липня 2023 року ТОВ «ЕДДІ Україна» та ДНУ «Інститут освітньої аналітики» підписали угоду про приєднання до АІКОМ. Підключення до центральної бази даних ПАК «АІКОМ» успішно завершилося для ОІС Eddy, що належить ТОВ «ЕДДІ Україна». Розробник продукту пройшов складну перевірку, яка підтвердила відповідність його технічним, функціональним і безпековим вимогам.
Як зауважили в освітньому відомстві, це перший та важливий крок, який сприятиме дебюрократизації процесів у закладах загальної середньої освіти. Відтепер дані е-діловодства можна подавати через освітню інформаційну систему, а також оптимізувати збір даних, уникаючи повторного їхнього подання в інших інформаційно-комунікаційних системах і на паперових формах.
Окрім того, наразі ще сім освітніх інформаційних систем перебувають на стадії проходження процедури перевірки, у разі успішного завершення їх також буде підключено до АІКОМ.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ