На Хмельниччині вчительку, яка вчиняла булінг, залишили працювати в школі

Суд визнав факт учинення булінгу вчителькою, але керівництво залишило її працювати в школі

Вчинення булінгу від вчительки

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Вчительку початкових класів Меджибізького ліцею (Хмельницька область) суд визнав винною в булінгу школярів, однак освітянка уникла покарання через закінчення термінів притягнення до адміністративної відповідальності. Вона продовжує працювати в ліцеї.

Таку інформацію зазначили в «Суспільному» із посиланнями на слова представника потерпілих — адвоката Анатолія Яцишина.

Ще в грудні 2022 року батьки третьокласників початкової школи Меджибізького ліцею звернулися із заявами до адміністрації закладу, до поліції та подали судовий позов щодо цькування та приниження учнів вчителькою. Доказами правопорушення стали відеозаписи уроків, які зробили діти.

Як повідомив адвокат, судове засідання відбулося 30 червня 2023 року у Летичівському районному суді. На апеляцію позивачі подавати не планують.

«Вчительку ліцею Валентину Іванишину визнали винною у тому, що все-таки вона вчиняла протиправні дії щодо дітей. Але, оскільки термін притягнення до адміністративної відповідальності — три місяці з моменту вчинення, а момент вчинення був 27 вересня, то суд закрив справу. Одне діло штраф, він не великий, здається, 850 гривень, але сам факт того, що вчителька здійснює такі дії, на нашу думку потрібно було встановити. Наша головна ціль була, щоб все ж таки визнати її виною, оскільки вона вважала, що вона не вчиняла ніякого правопорушення щодо дітей», — роз’яснив Анатолій Яцишин.

Під час судового процесу було встановлено, що вчителька початкових класів Меджибізького ліцею Валентина Іванишина з вересня-листопада 2021 року до 27 вересня 2022 року вчинила булінг психологічного та фізичного характеру щодо малолітніх учнів, а саме обзивала, шарпала за одяг і била чотирьох учнів третього класу. Проте у суді жінка це заперечила — відзначала, що дозволяла собі лише підвищити голос. Зокрема, у справі зазначено, що за даними шкільного психолога, учні, на яких тиснула вчителька, втратили інтерес до навчання та не бажають її бачити.

Адвокат потерпілих акцентував, що до директора ліцею батьки зверталися із проханням звільнили освітянку, але цього не відбулося. Після вироку суду жінка продовжує працювати в закладі освіти.

Наразі батьки готують заяву до керівництва Меджибізького ліцею з вимогою звільнити з роботи Валентину Іванишину.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143173

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86579

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді