У заступника міністра освіти назвали чинники, які впливатимуть на рішення батьків і дітей повернутися в Україну

Стратегії успішної комунікації керівника
За різними оцінками, за кордоном перебуває понад 1 млн українських дітей — і важливо, щоб вони повернулись в Україну.
Інформацію про мотивацію батьків і дітей повернутися з-за кордону, зазначив на своїй Facebook-сторінці заступник міністра освіти та науки України з питань європейської інтеграції Євген Кудрявець.
Як він зауважив, це питання конкуренції за повернення школярів зараз і в майбутньому у світі відкритих можливостей.
«Я розумію, що рішення лежить в площині родини, також розумію, що важливим чинником є просто бажання знову бути на Батьківщині», — наголосив заступник міністра.
Окрім того, Євген Кудрявець назвав наступні чинники мотивації в ухваленні рішення:
- Розуміння можливості професійної реалізації в Україні для дитини: дитина має знати, які є варіанти майбутнього, чим вона буде корисна, чи матиме гідні умови життя.
- Якість освіти, яка дає перевагу в дуже висококонкурентному середовищі в Україні та Європі: підвищення якості освіти, забезпечення рівного доступу в усіх куточках України, збільшення кількості актуальних знань та освітніх форматів, конкурентоспроможність в ЄС.
- Простота шляху додому: необхідно прибрати всі перепони в поверненні, вимоги до дитини мають бути мінімальними, підхід до кожного учня/учениці — гнучким та адаптивним.
Також заступник міністра закликав ділитися своєю думкою в коментарях до посту.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ