Забезпечення безпечного середовища має стати пріоритетом діяльності керівників
Готовність до роботи влітку: експрес-перевірка
У Міністерстві освіти та науки пропонують департаментам освіти і науки розпочати роботу щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року.
Зокрема в освітньому відомстві акцентують на необхідності вважати забезпечення безпечного освітнього середовища пріоритетним напрямком діяльності керівників всіх рівнів.
Для того щоб заклад освіти своєчасно та якісно підготувався до нового навчального року, Міносвіти пропонує врахувати в роботі Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року.
Експерт підготувала приклади наказів про щорічну відпустку — індивідуального та зведеного.
Окрім того, для організації освітнього процесу в очній формі навчання МОН рекомендує продовжити відповідну роботу щодо забезпечення закладів освіти об’єктами фонду захисних споруд шляхом облаштування існуючих та будівництва нових захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів закладів освіти.
Також засновники та керівництво закладів освіти мають передбачити забезпечення мінімальних вимог для належної організації освітнього процесу в захисних спорудах.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ