Синергія між засновником, директором, громадою – важливий фактор на шляху підвищення якості освіти

2 червня 2021 року Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК взяв участь у першій сесії «Комфортне середовище для всіх учасників освітнього процесу» Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Готуємо учнів та працівників до безпечних канікул: РЕКОМЕНДАЦІЇ

Очільник Служби зазначив, що освітнє середовище закладу освіти оцінюється Державною службою якості освіти та її територіальними органами в розрізі таких складових як забезпечення безпечних й комфортних умов навчання і праці, створення середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, формування інклюзивного, розвивального, мотивуючого до навчання освітнього простору.

Результати проведених інституційних аудитів у 2020 та 2021 роках показали позитивні тенденції у діяльності закладів освіти щодо створення антибулінгових програм, безпечного освітнього простору, організації харчування у школі та в роботі вчителів, зокрема формування в учнів ключових компетентностей і наскрізних умінь, реалізація педагогіки партнерства.

Руслан ГУРАК нагадав, що її командою спільно з партнерами створено порадник для керівників закладів загальної середньої освіти – «Абетка для директора», використовуючи який кожен заклад має можливість самостійно оцінити стан освітніх та управлінських процесів, а відтак і побудувати якісну школу.

За його словами лише синергія між засновником, директором, громадою дозволить створити освітній простір, який позитивно впливатиме на якість освіти.

Нагадаємо, 31 травня п. р. пройшов перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96858

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101887

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1197

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28078

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді