Чверть підлітків України має посттравматичний стресовий розлад

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

26% українських підлітків мають посттравматичний стресовий розлад — МОН презентувало програму психосоціальної та психологічної підтримки на 2023-2024 роки

Психологічні розлади в підлітків НАКАЗИ: кінець навчального року🖨

Нещодавно відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я у межах ініціативи Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Різні міністерства презентували свої проєкти, що загалом створюють ланцюжок системи психосоціальних послуг.

Таку інформацію зазначили у Міністерстві освіти та науки. 

Відповідно до результатів дослідження Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків НАМН України, у 26% українських підлітків уже виявлено посттравматичний стресовий розлад.

Як зауважили в Міносвіти, це великий виклик для нашої держави та суспільства, яке подекуди й досі лікується від травм минулого.

Зокрема очільник освітнього відомства Оксен Лісовий представив проєкт МОН —  «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти». Цей проєкт передбачає впровадження навичок психологічної стійкості на всіх рівнях освіти — від дошкільної до вищої, а також трансформацію психологічної служби в системі освіти.

Окрім того, керівник МОН розписав перспективи роботи на найближчі два роки:

Через освітній процес допомогти українцям сформувати навички піклування про психічне здоров’я та вміння діяти в надзвичайних і кризових ситуаціях. 

Ще один крок — трансформація психологічної служби в системі освіти. Це потрібно для якісного психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу: вихованців, учнів, студентів, педагогічних працівників і батьків.

«Ми бачили, як наші педагоги проводили заняття з окопів та пунктів незламності. Бачили, як наші діти можуть спокійно пакувати рюкзачок і спускатися до укриття під час повітряної тривоги. Тож часом може здаватися, що психіка вже адаптувалася, а ми є чемпіонами у питанні збереження ментального здоров’я. Однак нам всім складно — і це нормально. Ми дуже стійкі. Тепер цю стійкість потрібно зробити суперсилою», — наголосив міністр освіти та науки Оксен Лісовий. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді