Підвищення заробітних плат вчителям постійно призупиняється

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

З 2019 року підвищення зарплат учителям постійно призупиняли — аналітики

Підвищення зарплат вчителям

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Експерти шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» Ян Герчинський та Ігор Островський проаналізували співвідношення заробітних плат учителів із вимогами закону про освіту.

Детальніше ознайомитися з матеріалом аналітичної записки можна за посиланням

Насамперед у тексті зазначається, що визначення заробітної плати вчителів є ключовим аспектом освітніх фінансів.

Закон України «Про освіту» № 2145-VIII від 5 вересня 2019 року, визначає, що базова заробітна плата вчителя найнижчої кваліфікаційної категорії має бути не менше ніж три розміри мінімальної заробітної плати в Україні.

Проте ця мета закону не була досягнута — зарплати вчителів в Україні завжди були значно нижчими. Постанова КМУ № 822 від 10 липня 2019 року передбачає суттєве підвищення зарплат вчителів, проте з листопада 2019 року її неодноразово призупиняли (наразі — до грудня 2023 року).

«Наскільки нам відомо, витрати з державного бюджету на повне виконання положень закону про освіту щодо зарплат вчителів ніколи не були реально оцінені та публічно не обговорювалися», — зауважують автори аналітичного матеріалу.

У відповідному аналітичному документі детально розглядаються два різні пункти закону про освіту щодо мінімальної заробітної плати вчителя, а саме вимоги перехідного періоду та вимоги дій постійних норм закону.

Другий розділ містить орієнтовні бюджетні витрати на виконання цих вимог. У завершальному розділі автори сформулювали декілька стратегічних опцій, відкритих для уряду України з огляду на наведені оцінки.

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47922

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31572

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді