Затвердили новий порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Завдяки порядку, безробітні зможуть самостійно обрати заклад освіти та пройти професійне навчання.
Професійне навчання безробітних буде відбуватися за принципом «гроші ходять за людиною». За словами Юлії Свириденко, міністерки економіки, це мало б позитивно вплинути на ринок праці і знизити кількість безробітних.
Безробітні отримають змогу самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання. Місце навчання можна буде обирати у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування.
Крім того, планується на період навчання забезпечувати безробітних місцем для проживання.
Зарахування до закладів освіти та навчання буде здійснюватися на підставі сертифікатів.
⇒ Педагогічна практика в закладі дошкільної освіти
ТВОЄ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ Зараз перед кожною школою стоїть завдання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Як це зробити та що потрібно врахувати? Самооцінювання освітньої діяльності, грунтовний аналіз, правильний вибір шляху, постановка мети, реалізація шляхів, оформлення відповідних документів допоможе вашому закладу успішно пройти інституційний аудит.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.