Зміни в мові навчання в закладах з класами національних меншин

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН забезпечує перехід шкіл з навчанням мовами національних меншин на державну мову

Зміни в мові навчання в закладах з класами національних меншин

Опорна школа та філія: організуйте роботу з документами

Міністерство освіти і науки реалізовує різноманітні заходи для забезпечення комфортного переходу шкіл з навчанням мовами національних меншин на більшу частку навчання державною мовою з урахуванням національних особливостей.

Таку інформацію проголосив міністр освіти Сергій Шкарлет під час зустрічі з верховним комісаром у справах національних меншин Організації з безпеки та співробітництва в Європі Кайратом Абдрахмановим.

Як зазначив очільник Міносвіти, Україна здійснює необхідні заходи для повноцінного забезпечення освітніх прав представників національних меншини відповідно до Конституції України, законодавства про освіту та міжнародних договорів.

«На виконання рекомендацій Венеціанської комісії МОН у 2019 році було затверджено Дорожню карту з імплементації статті 7 Закону України «Про освіту», яка опрацьовувалася спільно з громадськими об’єднаннями національних меншин», — повідомив міністр МОН України.

Окрім того, Сергій Шкарлет акцентував на тому, що заходами Дорожньої карти передбачається: з одного боку — створення умов для поліпшення вивчення державної мови у класах з навчанням мовами національних меншин, з іншого — збереження ідентичності національних меншин.

«Як один із додаткових інструментів із удосконалення мовленнєвих і комунікативних компетентностей учителів, подолання мовних бар’єрів та переходу на викладання окремих навчальних предметів державною мовою, громадська організація «Український світ», яка має багаторічний досвід реалізації проєкту «Безкоштовні курси української мови», у співпраці з МОН підготувала 10-лекційний онлайн-курс з мовного менеджменту в освіті та комунікативні стратегії. Курс безкоштовний та стартував 15 липня 2020 року», — сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71838

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8109

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35039

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18907

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді