Дитина без щеплення може бути відсторонена від навчання

Таким дітям установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання

Дитина без щеплення може бути відсторонена від навчання

Опорна школа та філія: організуйте роботу з документами

Дитину, яка не має щеплень за віком відповідних до Календаря профілактичних щеплень, можуть на законних підставах відсторонити від занять у навчальному закладі, тим самим забезпечивши безпеку для всіх інших учнів.

Таку інформацію повідомлено в рішенні Верховного Суду України, згідно з яким суд залишив без змін рішення судів, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

Таким чином, у постанові ВСУ зазначено, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Власна шкільна соцмережа, централізований освітній процес, архів документів, можливість моніторити якість освіти в закладі — усе це про освітню платформу НUMAN.

Виходячи з цього, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.

Зокрема, права дитини на здобуття освіти не порушені, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема у закладі освіти.

За словами суддів, доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними.

«Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту», — акцентували у Верховному Суді України.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
99044

Атестація робочих місць за умовами праці: порядок проведення

Принаймні раз на п’ять років у закладі освіти проводять атестацію робочих місць. Така процедура покликана виявити несприятливі умови праці задля їх поліпшення та закріплення у колективному договорі
26338

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді