Сертифікація вчителів 2021: відбувся перший етап

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Розпочалась сертифікація вчителів 2021: участь у першому етапі взяли 1622 педагоги

Сертифікація вчителів 2021: відбувся перший етап

Чому не потрібно боятися сертифікації

27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021 — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі.

Учасникам першого етапу потрібно було виконати завдання на оцінювання предметних компетентностей, а також на визначення обізнаності в сучасних і традиційних методах та прийомах навчання, організації безпечного й комфортного середовища, плануванні освітнього процесу.

Інформацію про допуск або недопуск до наступного етапу та результати сертифікації будуть розміщені в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 17 березня.

Другий етап сертифікації — самооцінювання власної педагогічної майстерності — заплановано на період з 29 березня до 20 квітня. Його проводитиме Державна служба якості освіти.

Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

У разі успішного проходження сертифікації, педагог зможе отримувати надбавку у 20% до заробітної плати. Зокрема, вдале проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47913

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159914

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді