Чому не потрібно боятися сертифікації
27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021 — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі.
Учасникам першого етапу потрібно було виконати завдання на оцінювання предметних компетентностей, а також на визначення обізнаності в сучасних і традиційних методах та прийомах навчання, організації безпечного й комфортного середовища, плануванні освітнього процесу.
Інформацію про допуск або недопуск до наступного етапу та результати сертифікації будуть розміщені в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 17 березня.
Другий етап сертифікації — самооцінювання власної педагогічної майстерності — заплановано на період з 29 березня до 20 квітня. Його проводитиме Державна служба якості освіти.
«Я повинна пройти сертифікацію?», «Сертифікація замінює атестацію?», «Що буде, якщо я пройду сертифікацію? А якщо ні?», «Що треба зробити, щоб пройти сертифікацію?» — вчителі замучили вас такими запитаннями? Підготували відповідь на найпоширеніші.
Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
У разі успішного проходження сертифікації, педагог зможе отримувати надбавку у 20% до заробітної плати. Зокрема, вдале проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.