Новий предмет у школах про фінансову грамотність

У МОН зазначають, що фінансова грамотність є однією з ключових компетентностей

Новий предмет у школах про фінансову грамотність

Закон про електронні трудові книжки: що врахувати

Нещодавно МОН України затвердило новий навчальний план для учнів 5-9 класів, до якого включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

Таку інформацію опубліковано в коментарі Міністерства освіти і науки щодо положень нової Типової освітньої програми для 5-9 класів.

Зокрема, у затвердженій освітній програмі передбачена можливість впровадження в освітній процес галузевих та міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема: «Робототехніка», «STEM», «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)», «Історія: Україна і світ» тощо.

Як зазначив міністр освіти Сергій Шкарлет, нова типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади.

«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», — повідомив очільник Міносвіти.

Як правильно замінити вчителя, який на лікарняному чи курсах

Окрім того, Сергій Шкарлет акцентував, що необхідно привчати школярів до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді