НМТ з математики й української мови може спрогнозувати успішність абітурієнта у виші

Комбінація двох тестів найкраще оцінює здатність до опанування курсу вищої освіти

НМТ-2023 з української мови та математики

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Комбінація двох тестів НМТ — української мови та математики — надає найкращу можливість оцінити здатність майбутнього студента до успішного опанування університетської програми.

Таку інформацію зазначила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко щодо визначеного переліку обов'язкових предметів цьогорічного національного мультитесту.

Як вона зауважила, саме результати тестування з української мови і математики мають найвищу прогностичну валідність, зокрема, можуть визначити, наскільки результат вступника співвідноситиметься з результатами його навчання на першому курсі університету.

«Тобто якщо ви маєте дуже високі результати з цих двох предметів, ми можемо з високою ймовірністю сказати, що студент матиме високі навчальні результати наприкінці першого семестру у виші. Якщо вступні результати тестування з української мови й математики є низькими, то результати першої сесії будуть посутньо нижчими», — роз’ясняла представниця УЦОЯО.

Окрім того, Тетяна Вакуленко повідомила, що зазначена комбінація результатів тестування з цих предметів є найважливішим показником для вступу.

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

«Це найважливіший показник для вступних іспитів, бо ця комбінація — іспити й успішність студента під час навчання у виші — має бути дуже тісною. Отже, запроваджуючи такі іспити, ми хочемо, щоб найкращі абітурієнти вступили до найкращих університетів і там якомога краще навчалися, а потім стали частиною нашої економіки для відбудови країни», — акцентувала заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що Міністерство освіти та науки та освітній комітет Верховної Ради, за підсумками консультацій із вступниками та громадськістю, представили модель НМТ, до якої включено три предмети — обов'язкові українська мова та математика, й один предмет за вибором вступника.

Проте, під час голосування за відповідний проєкт закону у парламенті фракція Європейської солідарності висловила незгоду через невключення до обов'язкового переліку вступних іспитів тесту з історії України. За результатами розгляду законопроєкт був ухвалений за основу.

Передбачається, що розгляд законопроєкту у другому читанні відбудеться у лютому під час наступного пленарного засідання Верховної Ради.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді