Заклади освіти можуть розробляти власні навчальні плани

Школи зможуть розробляти свою освітню програму для 5-9 класів на основі типової програми

Заклади освіти можуть розробляти власні навчальні плани

Навчальний план: які нормативні акценти врахувати

Нещодавно Міністерство освіти опублікувало наказ про затвердження типової освітньої програми. А згодом, українські школи зможуть розробляти власні освітні програми для 5-9 класів на основі затвердженої базової програми.

⇒⇒ Навчальні плани для учнів з особливими освітніми потребами: як скласти

Така інформація зазначена у роз'ясненні відомства для освітянської та батьківської громадськості щодо практичного застосування нової типової освітньої програми.

Окрім того, у Міносвіти повідомляють, що освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.

Таким чином, педагогічна рада може скласти річний навчальний план, на основі типового, а керівник закладу освіти вже його затверджуватиме.

У річному навчальному плані будуть конкретизовані перелік навчальних предметів або інтегрованих курсів, обов’язкових для вивчення, перелік вибіркових (за вибором учнів) освітніх компонентів, а також кількість навчальних годин на тиждень.

У МОН України зазначили, що структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу відповідають аспектам закону «Про повну загальну освіту» та визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом.

«Відтак розклад уроків складається закладом освіти самостійно на підставі річного навчального плану, що був розроблений педагогічною радою закладу освіти і затверджений керівником закладу освіти», — акцентували у Міністерстві освіти і науки.

Нагадаємо, що МОН затвердило типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, якою, зокрема, визначено навчальне навантаження учнів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85638

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46509

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5076

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді