Заклади освіти можуть розробляти власні навчальні плани

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Школи зможуть розробляти свою освітню програму для 5-9 класів на основі типової програми

Заклади освіти можуть розробляти власні навчальні плани

Навчальний план: які нормативні акценти врахувати

Нещодавно Міністерство освіти опублікувало наказ про затвердження типової освітньої програми. А згодом, українські школи зможуть розробляти власні освітні програми для 5-9 класів на основі затвердженої базової програми.

⇒⇒ Навчальні плани для учнів з особливими освітніми потребами: як скласти

Така інформація зазначена у роз'ясненні відомства для освітянської та батьківської громадськості щодо практичного застосування нової типової освітньої програми.

Окрім того, у Міносвіти повідомляють, що освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.

Таким чином, педагогічна рада може скласти річний навчальний план, на основі типового, а керівник закладу освіти вже його затверджуватиме.

У річному навчальному плані будуть конкретизовані перелік навчальних предметів або інтегрованих курсів, обов’язкових для вивчення, перелік вибіркових (за вибором учнів) освітніх компонентів, а також кількість навчальних годин на тиждень.

У МОН України зазначили, що структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу відповідають аспектам закону «Про повну загальну освіту» та визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом.

«Відтак розклад уроків складається закладом освіти самостійно на підставі річного навчального плану, що був розроблений педагогічною радою закладу освіти і затверджений керівником закладу освіти», — акцентували у Міністерстві освіти і науки.

Нагадаємо, що МОН затвердило типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, якою, зокрема, визначено навчальне навантаження учнів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71833

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8107

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35025

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18900

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді