Трудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ
7 лютого парламент подовжив дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів. Серед освітян постає питання: хто із педагогічних та науково-педагогічних працівників не підлягає мобілізації?
Громадська спілка «Освіторія» взяла коментар щодо цього в юристки Марії Звягінцевої, експертки ГО «Юридична сотня».
Як зазначила фахівчиня, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» під час воєнного стану не підлягають призову:
- наукові та науково-педагогічні працівники вишів, коледжів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
- педагогічні працівники училищ, шкіл, які працюють у своїх закладах освіти не менш як на 0,75 ставки.
Зокрема, для відстрочки є дві умови:
- робота в закладі освіти має бути основною;
- зайнятість педагога повинна бути не менше ніж 0,75 ставки.
Щодо педагогів, які працюють на 0,5 ставки, то вони не отримають відстрочки від мобілізації. Технічні працівники закладів освіти теж не мають права на відстрочку.
Також заклад освіти не може подати бронь на педпрацівника — учителі не підпадають під визначення категорії працівників, яких можна «бронювати», до того ж це нелогічно, оскільки відстрочка діє безтерміново, а підтвердити її наявність можна документами від роботодавця.
Окрім того, юристка Марія Звягінцева зауважила, що вручення повісток неповнолітнім юнакам у жодному разі не означає мобілізацію — вони мають стати на військовий облік як призовники в 17 років.