Успішна сертифікація педагогів зараховуватиметься як проходження атестації

У Службі освітнього омбудсмена роз'яснили, що вже зараз успішна сертифікація дорівнює проходженню атестації

Сертифікація педагогів зараховується як атестація

Як провести тарифікацію педагогів

Сергій Горбачов акцентував увагу освітян та управлінців на тому, що «Положення про атестацію педагогічних працівників» (наказ МОН від 09 вересня 2022 р. № 805, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 року) затверджене.

Щодо цього на сайті Служби освітнього омбудсмена опубліковано роз’яснення. 

Згаданий наказ і нове «Положення про атестацію педагогічних працівників» набудуть чинності з 1 вересня 2023 року. Однак пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз.

Як вважаю омбудсмен, ухвалення цього документа після дворічного чекання допоможе захистити права педагогічних працівників під час проходження атестації, зокрема за результатами успішної сертифікації.

Наказ офіційно оприлюднений на сайті чинного законодавства zakon.rada.gov.ua та на сайті Міністерства освіти і науки України. Уже зараз керівники закладів освіти, атестаційні комісії та педагоги можуть із ним ознайомитися й розпочинати планувати атестаційні процедури на наступний навчальний рік з урахуванням нормативних змін.

Зокрема, щорічно до 20 вересня формуватимуть атестаційні комісії, а щорічно до 10 жовтня керівники подаватимуть до комісій списки педагогічних працівників, які мають пройти чергову атестацію.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

«Також наполегливо звертаю увагу керівників закладів освіти, членів атестаційних комісій та педагогічних працівників, які в цьому році проходять атестацію, що у наказі МОН від 09 вересня 2022 р. №805 є дуже важливий підпункт, який … діє вже зараз. Це підпункт 3 пункту 3, який визначає, що педагогічним працівникам, котрі до набрання чинності цим наказом успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (одноразово протягом дії сертифіката), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання», — акцентував Сергій Горбачов.

Окрім того, омбудсмен зауважив, що Служба освітнього омбудсмена неодноразово отримувала скарги від педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію, але яким атестаційні комісії відмовляються зараховувати успішну сертифікацію як атестацію та присвоювати відповідну кваліфікаційну категорію або педагогічне звання.

Проте подібні дії незаконні із моменту набуття чинності Закону України «Про освіту», де в статті 51 прямо сказано, що «успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником».

«Також принагідно хочу нагадати, що зарахування успішної сертифікації має здійснюватися без додаткового вивчення педагогічної діяльності вчителя. Тепер пункт 13 розділу 1 нового Положення усуває нормативну прогалину, яка дозволяла атестаційним комісіям неправомірно вимагати проводити додаткові заходи перевірки педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію», — наголосив Сергій Горбачов.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді