Підручники з історії України для 8 класу повторно перевірятимуть

Тексти трьох розкритикованих громадськістю підручників з історії України для 8 класу пройдуть додаткову перевірку фахівців НАН України
Підручники з історії України для 8 класу повторно перевірятимуть

Закон про електронні трудові книжки: що врахувати

Таку інформацію висловили представники Інституту модернізації змісту освіти журналістам.

Конфліктна ситуація виникла з підручниками «Історія України» для 8 класу під шифром 80704, 80708, а також підручник «Історія України» для 8 класу для шкіл із поглибленим вивченням історії під шифром 80802.

Як відбиратимуть підручники для учнів шкіл

Раніше зміст цих підручників піддався критиці з боку Вченої ради Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України. Причиною стало висвітлення історії українського Півдня крізь призму російської концепції освоєння земель Південної України.

«Підручники тлумачать історію освоєння Степової України в руслі концепції «Новоросія», а підручник 80802 ще й порівнює українців XVII століття з первісною людиною. Обидва підходи неприпустимі», – коментують у заяві Вченої ради.

Зокрема, в Інституті модернізації освіти натомість кажуть, що перш ніж відправити ці підручники до МОН із рекомендацією надати гриф, вони пройшли науково-методичну, психологічно-педагогічну, дизайнерську та антидискримінаційну експертизи. Також зазначається, що підручники під шифром 80704, 80708 та 808802 ще не пройшли повністю конкурсний відбір, а тому ще не оприлюднені та не надруковані.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді