До ЗНО з української мови можна готуватися за новим правописом

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Випускники можуть готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання за новим правописом

До ЗНО з української мови можна готуватися за новим правописом

Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням

Усі випускники, що готуються до складання тесту ЗНО з української мови в 2021 році, можуть робити це, користуючись правописом, затвердженим у 2019 році.

Таку інформацію оприлюднив міністр юстиції Денис Малюська на сторінці Facebook, коментуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.

Як зазначив міністр, дане рішення не набрало законної сили і не набере його найближчим часом, оскільки Міністерство юстиції буде подавати на нього апеляційну скаргу.

«До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною. Тобто Український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити Український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО», — акцентував Денис Малюська.

Ще одним аргументом на користь нового правопису Малюська назвав стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії.

«Ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться», — наголосив очільник Мін’юсту.

Варто нагадати, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1033 у завданнях ЗНО з української мови до 2024 року використовуються норми Українського правопису, які не зазнали змін.

Однак, під час написання власного висловлення учасники тестування можуть використовувати і старі, і нові правописні норми.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5278

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96916

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102298

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1253

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28108

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді