Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням
Усі випускники, що готуються до складання тесту ЗНО з української мови в 2021 році, можуть робити це, користуючись правописом, затвердженим у 2019 році.
Таку інформацію оприлюднив міністр юстиції Денис Малюська на сторінці Facebook, коментуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.
Як зазначив міністр, дане рішення не набрало законної сили і не набере його найближчим часом, оскільки Міністерство юстиції буде подавати на нього апеляційну скаргу.
«До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною. Тобто Український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити Український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО», — акцентував Денис Малюська.
Дізнайтеся, чому децентралізація бухобліку потрібна закладу освіти та як її слід провести
Ще одним аргументом на користь нового правопису Малюська назвав стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії.
«Ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться», — наголосив очільник Мін’юсту.
Варто нагадати, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1033 у завданнях ЗНО з української мови до 2024 року використовуються норми Українського правопису, які не зазнали змін.
Однак, під час написання власного висловлення учасники тестування можуть використовувати і старі, і нові правописні норми.