У МОЗ нагадали про вакцинацію через поширення нового штаму COVID-19

Нового штаму коронавірусу в Україні немає, але не варто зволікати з вакцинацією — МОЗ

Вакцинація від коронавірусуТрудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ

У жовтні 2022 року в США виявили новий штам коронавірусу COVID-19. Науковці досліджують його, аби зрозуміти, яку небезпеку несе цей підваріант. Наразі єдиним ефективним засобом проти коронавірусу лишається вакцинація.

Такі роз’яснення опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я України. 

«Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. 

За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу “Омікрон”, або 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США», — акцентують у відомстві. 

Зокрема, згідно з даними ВООЗ, новий штам коронавірусу XBB.1.5 вже виявили в 29 країнах.

Станом на початок січня 2023 року нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована.

Зауважимо, що наразі вакцинація є головним засобом вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти. Сьогодні в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) та CoronaVac.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 місяців, другу — через 4.

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що з початку кампанії з вакцинації 15,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Однак, близько 12,4 мільйона не отримали першого бустера, тобто зараз не мають повноцінного захисту.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді