У МОЗ нагадали про вакцинацію через поширення нового штаму COVID-19

Нового штаму коронавірусу в Україні немає, але не варто зволікати з вакцинацією — МОЗ

Вакцинація від коронавірусуТрудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ

У жовтні 2022 року в США виявили новий штам коронавірусу COVID-19. Науковці досліджують його, аби зрозуміти, яку небезпеку несе цей підваріант. Наразі єдиним ефективним засобом проти коронавірусу лишається вакцинація.

Такі роз’яснення опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я України. 

«Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. 

За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу “Омікрон”, або 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США», — акцентують у відомстві. 

Зокрема, згідно з даними ВООЗ, новий штам коронавірусу XBB.1.5 вже виявили в 29 країнах.

Станом на початок січня 2023 року нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована.

Зауважимо, що наразі вакцинація є головним засобом вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти. Сьогодні в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) та CoronaVac.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 місяців, другу — через 4.

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що з початку кампанії з вакцинації 15,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Однак, близько 12,4 мільйона не отримали першого бустера, тобто зараз не мають повноцінного захисту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43119

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86610

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді