Рішення Уряду стосовно освітнього округу й опорного закладу

Положення про освітній округ і опорний заклад освіти узгоджено з законодавством — рішення Уряду

Рішення Уряду стосовно освітнього округу й опорного закладу

Чи запобігли перехресного забруднення: шість чеклістів

Кабмін України доповнив Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, які узгоджують документ із чинним законодавством. Відповідне рішення уряду затверджено 27 січня 2021 року.

Такі зміни виконані з метою усунути неузгодженості між законами «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та чинним Положенням про освітній округ і опорний заклад освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 19 червня 2019 року №532.

Насамперед, законодавство України не передбачає існування освітніх округів та повноважень Уряду щодо затвердження положення про них. Проте зміни не стосуються питань місцевого самоврядування та територіальних громад, а також розвитку на місцевому та регіональних рівнях.

Відповідно до внесених змін, засновник присвоює закладу загальної середньої освіти статус опорного за результатами конкурсу, проведеного згідно із затверджених ним умов.

Освітній процес у опорному закладі освіти та його філіях організовується відповідно до освітньої програми (освітніх програм) опорного закладу освіти.

Засновник опорного закладу також забезпечує транспортування здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до закладу й у зворотному напрямку відповідно до законодавства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12182

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді