На рахунках місцевих бюджетів утворилось 5,3 млрд залишків невикористаної освітньої субвенції

Підвищення розмірів оплати праці працівників освіти
Відповідно до підрахунків станом на 01 січня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів утворилось 5,3 млрд грн невикористаних залишків освітньої субвенції.
Таку інформацію оприлюднив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, з посиланням на інформацією Державної казначейської служби.
Як зазначив чиновник, ця субвенція спрямовується з державного бюджету місцевим бюджетам на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.
Як облаштувати кабінети та ефективно розв'язати господарські питання в закладі освіти.
Залишки утворились у 24 обласних бюджетах, 401 районному бюджеті, 100 бюджетах міст обласного значення та 776 бюджетах ОТГ.
Проте у 209 громадах залишки коштів освітньої субвенції відсутні.
«Залишки освітньої субвенції — це той ресурс, який має бути спрямований органами місцевого самоврядування на підвищення якості освіти та забезпечення належного доступу до неї. Наразі не може не турбувати те, що, наприклад, за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2020 році 38% випускників склали ЗНО з української мови на початковому та середньому рівнях. Ситуація щодо вивчення інших предметів теж потребує вивчення та прийняття засновниками шкіл раціональних управлінських рішень», — акцентував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ