Необхідно прискорити розв’язання питання збільшення посадових окладів освітян, — Сергій Шкарлет

Підвищення розмірів оплати праці працівників освіти
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет опублікував у своєму Тelegram-каналі інформацію про те, що Профспілка працівників освіти і науки звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити ухвалення постанови щодо встановлення посадових окладів працівників бюджетної сфери.
З 1 січня 2021 року розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду має становити 2 670 грн, з 1 грудня 2021 року — 2 893 грн.
Коли оформлювали документи про підвищення кваліфікації запитань виникало чимало? Ще й працівники приносять сертифікати про участь у вебінарах, семінарах, просять їх врахувати як підвищення кваліфікації? Як правильно оформити документи у 2021 році, щоб зробити все якісно. Пропоную маршрут із питань підвищення кваліфікації прокласти помісячно.
Як зазначив Сергій Шкарлет, працівники освітньої галузі акцентують на тому, що затягування процедури ухвалення Урядом зазначеної постанови матиме негативні наслідки, зокрема, невизначеність на місцевому рівні з виплатою січневого авансу.
«Цілком поділяю позицію профспілки й також звертаюся до Мінекономіки та всіх зацікавлених центральних органів виконавчої влади з проханням пришвидшити розв’язання питання», — повідомив очільник МОН України.
Окрім того, Міністр освіти нагадав, що посадові оклади для всіх категорій освітян передбачають збільшення на 20% з 1 січня 2021 року. Кошти для цього закладені в Держбюджеті.
Із 1 січня 2025 року педагоги закладів загальної середньої освіти отримують щомісячну доплату до зарплати за роботу в несприятливих умовах праці. Розглянемо особливості встановлення доплати
Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
19 листопада 2024 року Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2025 рік. Розглянемо його основні показники, зокрема видатки на освіту
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії