Необхідно прискорити розв’язання питання збільшення посадових окладів освітян, — Сергій Шкарлет
Підвищення розмірів оплати праці працівників освіти
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет опублікував у своєму Тelegram-каналі інформацію про те, що Профспілка працівників освіти і науки звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити ухвалення постанови щодо встановлення посадових окладів працівників бюджетної сфери.
З 1 січня 2021 року розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду має становити 2 670 грн, з 1 грудня 2021 року — 2 893 грн.
Коли оформлювали документи про підвищення кваліфікації запитань виникало чимало? Ще й працівники приносять сертифікати про участь у вебінарах, семінарах, просять їх врахувати як підвищення кваліфікації? Як правильно оформити документи у 2021 році, щоб зробити все якісно. Пропоную маршрут із питань підвищення кваліфікації прокласти помісячно.
Як зазначив Сергій Шкарлет, працівники освітньої галузі акцентують на тому, що затягування процедури ухвалення Урядом зазначеної постанови матиме негативні наслідки, зокрема, невизначеність на місцевому рівні з виплатою січневого авансу.
«Цілком поділяю позицію профспілки й також звертаюся до Мінекономіки та всіх зацікавлених центральних органів виконавчої влади з проханням пришвидшити розв’язання питання», — повідомив очільник МОН України.
Окрім того, Міністр освіти нагадав, що посадові оклади для всіх категорій освітян передбачають збільшення на 20% з 1 січня 2021 року. Кошти для цього закладені в Держбюджеті.
Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
Верховна Рада затвердила Державний бюджет на 2024 рік. Основні зміни, розподілення коштів на субвенцію, а також те, чого чекати освітянам – далі у статті.
Коли потрібно укладати договори про повну матеріальну відповідальність та як визначати працівників, які відповідають за надані їм цінності?
Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
Робота керівника закладу освіти потребує швидкого доступу до професійної інформації. Щоб іти в ногу зі змінами в законодавстві та правильно і вчасно застосовувати його норми, можна користуватися різними джерелами знань. Звичне й перевірене для більшості керівників — наші освітянські періодичні видання. Однак щороку виникає питання: як оформити передплату періодики, коли грошей на це немає