Мінфін не планує скорочувати зарплати вчителів наступного року

У Мінфін рекомендують використати залишки освітньої субвенції та запевняють, що скорочення зарплат вчителів не відбудеться

Зарплата вчителів наступного рокуЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

На рахунках територіальних громад «осідає» близько 5-6 млрд гривень — залишки освітньої субвенції. Це та «подушка безпеки», яка, зокрема, допоможе продовжити повноцінне фінансування освіти наступного року.

Таку інформацію повідомив заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев під час інтерв’ю.

Таким чином, найбільше видатків на освіту йде на освітню субвенцію. Це чутливе питання, яке стосується кожного педпрацівника, адже субвенція — це, зокрема, і ресурс для виплати заробітних плат.

«Передбачена на наступний рік субвенція і справді “скромніша” за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10% менше, ніж уточнений план 2022 року. Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні», — зауважив представник Мінфін.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Зокрема, відповідно до аналізу практики освоєння й розподілу субвенції, який зробило Міністерство фінансів, ці гроші ніколи повністю не витрачаються. Кошти, передбачені на стимулювання якісної мережі шкільних закладів, залишаються на рахунках громад, якщо таке якісне й оптимізоване освітнє середовище в них уже сформоване. ОТГ можуть накопичувати ці залишки, щоб у наступні роки витрачати їх на оновлення матеріально-технічної бази.

За звичних обставин відомство підтримує такі ініціативи. Але в період повномасштабної війни 5-6 мільярдів гривень щорічно не можуть «лежати без руху на рахунках місцевих бюджетів». 

«Для розуміння: станом на 1 листопада неосвоєні залишки субвенції сягали 8,1 мільярда гривень, водночас за поточний рік вони збільшилися на 2,5 мільярда», — роз’яснив Роман Єрмоличев.

Тому, ці залишки становитимуть фінансовий резерв, із якого, зокрема, і будуть виплачені заробітні плати освітян.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1620

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді