У МОН проаналізували як війна вплинула на інклюзивну освіту в України та надали кількість закладів і класів, що працюють
Трудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ
Незважаючи на воєнний стан, в Україні продовжують функціонувати спеціальні заклади освіти та інклюзивні класи. Водночас близько 40 000 учнів з ООП перебувають в евакуації за кордоном.
Інформацію такого змісту зазначили у звіті Міністерства освіти та науки.
Відповідно до звіту, на 24 листопада 2022 року функціонують та надають освітні послуги 286 спеціальних ЗЗСО, у яких здобувають освіту 34 789 учнів. З них 9 339 осіб постійно проживають/утримуються в пансіонатах цих закладів.
Зокрема, навчання дітей з ООП, залежно від безпекової ситуації, відбувається за очною, дистанційною та змішаною формами. У МОН наголошують, що в найбільш потенційно небезпечних областях (Донецькій, Одеській, Харківській, Херсонській, Луганській) діти не проживають.
1 220 дітей з особливими освітніми потребами, евакуйованих у складі організованих груп із спеціальних закладів освіти, санаторних шкіл, дитячих будинків, перебувають за кордоном.
Окрім того, 39 404 учні з ООП навчаються у 25 321 інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ